Špičkové technologie SolidWorks pro navrhování ve 3D ožívají v rukou českých studentů
autor: Jan Černý , publikováno 17.4.2011
Pod záštitou DS SolidWorks a SolidVision se uskutečnil již 4. ročník soutěže pro mladé středoškolské konstruktéry.

DS SolidWorks přináší středoškolákům i vysokoškolákům v České republice stejné softwarové nástroje, které využívají úspěšní konstruktéři po celém světě. Díky pravidelným soutěžím mají studenti možnost porovnávat si své znalosti a dovednosti s vrstevníky. První cenu 4. ročníku studentské soutěže 3D modelování v SolidWorksu – 1TB přenosný disk – si odváží Jiří Vondra z VOŠ a SPŠ z Rychnova nad Kněžnou.

Soutěže pro studenty středních škol a odborných učilišť, kterou pravidelně pořádá SolidVision, jeden z předních dodavatelů řešení DS SolidWorks v České republice, se letos 24. března v Hranicích na Moravě zúčastnilo 42 studentů ze 17 škol. V porotě zasedli zkušení, certifikovaní odborníci a hodnotili správnost zpracovaných 3D modelů i jejich výpočtů. Studenti modelovali v aktuální výukové verzi 3D CAD systému SolidWorks, včetně nástroje SimulationXpress pro ověřování návrhů.

Na prvních třech místech se umístili:

  1. Jiří Vondra, VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou,
  2. Jan Malec, SPŠ a VOŠT Sokolská 1, Brno,
  3. Matěj Loveček, SŠ Podorlické vzdělávací centrum Dobruška (mimo jiné i vítěz letošní soutěže programování v řešení SolidCAM)

„Hlavním cílem soutěže je dát studentům středních škol a učilišť možnost pochlubit se svými praktickými dovednostmi a poměřit se s vrstevníky,“ dodává Marie Gregůrková, manažer pro oblast vzdělávání společnosti SolidVision. „Spolu s vyučujícími máme současně šanci porovnat úroveň znalostí na různých školách. S mnohými z nich úzce spolupracujeme již více než 8 let.“

Díky přehlednému a intuitivnímu uživatelskému prostředí si studenti osvojují práci v SolidWorksu velmi snadno a rychle. 3D CAD řešení jim umožňuje nejen vyzkoušet si intuitivní software, se kterým se v budoucí praxi setkají, ale také vymodelovat a uskutečnit vlastní nápady. Vlastnosti pokročilého softwaru, ke kterému mají středoškoláci bezplatný přístup, jim umožňují soustředit se na rozvíjení řady kreativních projektů – od školních příkladů až po roboty účastnící se mezinárodních soutěží.

„Náš software obsahuje všechny sofistikované možnosti, které využívají profesionální inženýři. Považujeme za důležité, aby studenti měli snadný přístup k těmto možnostem, a mohli tak přenášet výhodu zkušeností i na své stáže a do prvního zaměstnání,“ uvedl Zdeněk Bašta, obchodní manažer společnosti DS SolidWorks, při příležitosti prodeje milionté výukové licence SolidWorksu.
 Tagy: tz  tiskova zprava  tiskovka  solidworks  
 
Komentáře byly zrušeny.
0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.