Týdenní přehled recenzí a megatestů (21/2007)
autor: Lukáš Fiala , publikováno 1.9.2007
První zářijový víkend je tu a s ním náš pravidelný přehled recenzí hardware ze zahraničních serverů. Za poslední týden se urodilo hodně testů základních desek, takže to bude jádro dnešního Přehledu...

Nejdříve se ale podíváme na několik grafických karet z produkce HIS. Server Hexus.net testoval HIS Radeon HD2600XT ve dvou verzích, jednu s chladičem od Zalmanu a druhou ze známé edice IceQ Turbo se zvýšenými takty - v tomto případě na 835/1900MHz.
Server HotHardware recenzoval Radeon HD2600Pro, taktéž v IceQ Turbo edici od HIS; jádro pracuje na 650MHz a 512MB pamětí DDR2 na 1050MHz.

Týdenní přehled recenzí a megatestů (21/2007)
Anandtech ve svém článku detailně rozebral, co nového přináší instrukční sada SSE5, kterou tento týden představilo AMD.

Procesorům se věnuje také článek serveru X-bit labs a otázka je velmi jednoduchá - je lepší rychlé dvoujádro (Core 2 Duo E6850), nebo pomalejší čtyřjádro (Core 2 Quad Q6600)?

Nyní již k těm slibovaným základním deskám. Server Anandtech testoval desky Abit F-I90HD a ASRock 4Core1333-FullHD. Čím jsou tak zajímavé? Používají čipset ATi RS600 alias Radeon Xpress X1250 pro platformu Intel. Vyplatí se o nich uvažovat v tvrdé konkurenci čipsetů Intelu a nVidie?

Magazín HardwareLogic testoval high-endovou desku Gigabyte GA-P35-DQ6, která se alespoň do příchodu čipsetu Intel X38 řadí mezi špičku mezi deskami s čipsety Intelu. A rovnou prozradím, že motherboard vyšel z testu s velmi dobrým vysvědčením.

Týdenní přehled recenzí a megatestů (21/2007)

Biostar není zdaleka tak populárním výrobcem jako ASUS nebo Gigabyte, ale nejsou jeho desky trochu nedoceněné? Server X-bit labs testoval desky Biostar TP35D2-A7 a TP35D3-A7 Deluxe - obě používají čipset Intel P35 a liší se mimo jiné podporovanými paměťovými moduly.

Dnešní Přehled zakončíme dalším článkem ze serveru X-bit labs. Ten se snaží zodpovědět velmi zapeklitou otázku: je lepší flashdisk, nebo miniaturní pevný disk?

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

26 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 13Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.