Quanta Storage: slim Blu-ray mechaniky koncem roku
autor: Lukáš Fiala , publikováno 24.1.2007
Quanta Storage, největší tchajwanský výrobce tenkých optických mechanik pro notebooky, oznámil, že ve druhé polovině tohoto roku rozjede masovou výrobu slim Blu-ray vypalovaček.

Potřebnou technologii získá Quanta od Sony, jako dodavatel optických hlav byl však vybrán Sharp (namísto Sony). Poptávka po modrolaserových mechanikách sice zatím není příliš vysoká, stejné je to ale i s konkurencí - Blu-ray nebo HD DVD mechaniky v současné době vyrábí pouze několik japonských firem, jmenovitě například Matsushita Electric (známá pod značkou Panasonic), Pioneer a Toshiba.

Že je Quanta napřed, dokazují i plány Lite-Onu, největšího světového výrobce optických mechanik (všech). Ten se zatím hodlá zaměřit na desktopové modely a vypalovačky pro notebooky začne vyrábět až v první polovině příštího roku. V každém případě platí, že čím více výrobců, tím větší bude cenový souboj, ze kterého budou profitovat zákazníci. A pokud budou Blu-ray mechaniky pro notebooky levnější než HD DVD palírny a díky tomu se více rozšíří, radost může mít také Sony.

Zdroj: DigiTimes

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

28 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 12.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.