Americká skupina žaluje Nokii a Samsung kvůli Bluetooth
autor: Stančík Martin , publikováno 3.1.2007
Washington Research Foundation (WRF) zažalovala společnosti Nokia, Samsung Electronics a Panasonic pro porušování patentu na technologii Bluetooth.

Tím mělo prý dojít k ohrožení tohoto standardu. WRF, která technologii spravuje, utrpěla škody od tří výrobců mobilních telefonů díky použití technologie radiového přijímače bez zaplacení licence. Patent na tuto technologii dostal v roce 1999 vědec Edwin Suominen z washingtonské univerzity.

Samotný Bluetooth byl vynalezen inženýrem Ericssonu Jaapem Haartsenem v devadesátých letech a vyvíjen dalšími lidmi zmíněné společnosti a čtyřmi jinými firmami. Podle Haartsena již v minulosti jiní neúspěšně zkoušeli o podání žaloby za poškození patentu na určitou část Bluetooth. Nokia zatím žalobu nechtěla komentovat a Samsung s Panasonicem se do konce psaní tohoto článku nevyjádřily.

Žaloba se vztahuje na Bluetooth zařízení prodaná nebo používaná v USA, což znamená, že rozsudek postihne 15-20 procent celosvětových tržeb s mobilními telefony, které technologii obsahují

Zdroj: Reuters

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

27 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.