Týdenní přehled recenzí a megatestů
autor: Luk , publikováno 16.9.2006
Uplynulý týden opět přinesl novou várku testů, recenzí a srovnání. Tentokrát se podíváme například na GeForce 7950GT nebo Radeon X1900XT 256MB.

GeForce 7950GT je novinka od nVidie, která se výkonem řadí někam doprostřed mezi GeForce 7900GT a GTX. Záměrně vynechávám recenze přetaktovaných verzí od eVGA, XFX a BFG. O tom, jak se nVidii karta povedla, nejlépe vypoví test karty, jejíž výrobce se držel referenčních taktů, tedy 550/1400MHz. Jedním takovým je například Palit. Jeho GF7950GT byla testována na serveru DriverHeaven. Server Guru3D testoval celkem tři karty, od nVidie, XFX a Point of View. Magazín Rage3D porovnával referenční GeForce 7950GT s jejím hlavním konkurentem, Radeonem X1900XT 256MB, stejně jako francouzský server Clubic.

Radeon X1900XT 256MB byl hlavním tématem recenze serveru Neoseeker. Paměť mu v některých případech schází, ale za tu cenu...

Radeon X1900GT stojí přibližně polovinu toho, co Radeon X1950XTX a dvě tyto karty v CrossFire by mohly podávat lepší výkon. Server Neoseeker bohužel porovnával jen proti SLI s GeForce 7900GT. Výkon obou řešení je srovnatelný, Radeony jsou však (alespoň prozatím) levnější.

Týdenní přehled recenzí a megatestů

Značka DFI je nejčastěji spojována s procesory AMD a možnostmi přetaktování. Ale jak je na tom DFI Infinity 975X/G? Je to jedna z nejlevnějších možností pro CrossFire na platformě Intel, v oblasti overclockingu nicméně zaostává, jak zjistil server bit-tech.net.

Corsair a OCZ se neustále předhánějí o to, kdo uvede na trh paměťový modul s vyšší frekvencí. Server X-bit labs si posvítil na 1100MHz moduly OCZ a 1111MHz DDR2 v podání Corsairu.

High-endové herní stroje mají stále vyšší nároky na napájení. Zdroje s 500 a více watty už nejsou žádnou raritkou. Jeden takový, Thermaltake Toughpower 700W, byl testován na serveru Overclockers Online.

Chcete PC s malými rozměry? Zapomeňte na mATX, je tu přeci platforma VIA Epia. Epia CN13000 je základní deska s procesorem (C7@1,3GHz) a integrovanou grafickou kartou. Stačí zasunout DDR2 modul, připojit HDD a optickou mechaniku a počítač je (téměř) hotov! Recenze je k přečtení na serveru HEXUS.net.

Zajímalo vás někdy, kolik pinů měly patice kterých procesorů? Seznam socketů používaných od dob 486 do současnosti, včetně odkazů na dokumentaci funkcí jednotlivých pinů, naleznete na serveru HardwareSecrets.

To je pro dnešek vše, nashledanou u dalšího přehledu.

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

26 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 12.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.