Týdenní přehled recenzí a megatestů
autor: Luk , publikováno 9.9.2006
První školní týden je za námi a na zahraničních serverech se opět urodily nové recenze nového i staršího hardware.

Začněme tedy tím novým. Tento týden patřil na poli grafických karet nVidii, která uvedla GeForce 7900GS. Servery Anandtech, Neoseeker a Motherboards.org si posvítily na variantu od XFX se zvýšenými takty (480/1400MHz oproti standardním 450/1320MHz). Na Anandtechu naleznete i výsledky obyčejné GF7900GS a také server Guru3D má test nových karet, včetně SLI zapojení.

Vyšším low-endem by se dala nazvat GeForce 7300GT. Provedení od Galaxy ale nezapadá do šedého průměru; karta je osazena 256MB GDDR3 paměti, běží na taktech 500/1400MHz a je osazena hliníkovým chladičem Zalman VF700. Její recenzi si můžete přečíst na serveru bit-tech.net.

Přejděme k základním deskám. Core 2 Duo a SLI znamená pořídit motherboard s čipsetem nVidia. Jeden takový, ASUS P5NSLI s nForce 570 SLI, si pro test vybral server bit-tech.net.

Týdenní přehled recenzí a megatestů

Další desku od ASUSu, tentokrát s čipsetem nForce 590 SLI a určenou pro Socket AM2, testoval server Digit-Life. ASUS Crosshair je opravdu unikátní luxusní volbou pro majetné hráče.

Vybíráte operační paměť pro Core 2 Duo? Článek serveru X-bit labs v podstatě potvrdil závěry ze staršího článku PCTuningu, že pomalejší paměti výkon ve hrách sabotovat nebudou, pro přetaktování je ale dobré připlatit si za 800MHz nebo i rychlejší moduly.

Server OCWorkBench testoval nový chladič od Gigabyte, 3D Rocket II.

Dále se podíváme na dva zdroje. Prvním je Ultra X2 Connect 550W s modulární kabeláží, jeho test naleznete na serveru Futurelooks.
Server HardwareSecrets si pro test vybral také zdroj s odpojitelnými kabely, tentokrát je to Corsair HX620W.

Závěr dnešního přehledu je opět takovou třešničkou na dortu. Zdánlivě s hlavním tématem příliš nesouvisí, ale koneckonců, kde jinde byste hledali tu nejúžasnější techniku? Fenomén jménem Star Trek slaví 40. narozeniny a server TwitchGuru mu vzdává hold článkem s rozhovory s dvěma startrekovskými spisovateli.

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.