Panasonic v červnu uvolní vlastní Blu-ray mechaniku
autor: Michal Mitrega , publikováno 22.4.2006
Jak je vidět, válka formátů pomalu, ale jistě začíná. Blu-ray má zatím co se týče data uvedení o něco navrch. Na obou stranách najdeme zvučná jména velkých společností. Vyhraje kompatibilnější HD-DVD nebo vyspělejší Blu-ray technologie?

Nová mechanika se jmenuje Panasonic LF-MB121JD a slučuje v sobě přehrávání a vypalování CD, DVD i Blu-ray formátů. Mechanika umí zapisovat dvojnásobnou rychlostí (2x) na Blu-ray média.

Panasonic LF-MB121JD umí také číst a zapisovat na všechny typy DVD médií, 8x DVD+RW, 6x DVD-RW a 5x DVD-RAM. Podporován je také zápis a čtení CD médií, 24x CD-R, 16x CD-RW.


Panasonic LF-MB121JDMechanika kupodivu nebude určena pro SATA, ale pro IDE rozhranní (vzhledem k ceně je to poměrně nelogické). Průměrná přenosová rychlost je 66 MB/s, náhodná přístupová doba je 210 milisekund.

Mechanika je tedy pomalejší než běžné kombo mechaniky, hlavně kvůli integraci velkého množství standardů. Prodejní cena bude kolem $850, takže se bude opakovat situace s předraženými DVD vypalovacími mechanikami. Očekává se ale rychlé slevňování - už jenom kvůli dvěma formátům na trhu.

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
22.4.2006 13:11:57   84.42.172.xxx 4039
No hezký. To je ale pálka 20 litrů. Jako slevňování bude, ale v nejbližší době to podlě mě neklesne pod 15000. Já osobně si to asi koupím až to bude stát tak max. 7000 CZK. A doufám, že tahle konkrétní mechanika Panasonic umí ty 50 GB disky, protože ty jsou snad dvouvrstvé a to prý příjde později jako dvouvrstvé disky u dvd. 25 GB u jednovrstvého blu-ray disku by mi nestačilo, už těch 50 GB není nijak extra moc na zálohování, například hudby a videí v hi-def kvalitě. Každopádně si neumím představit jak bude vypadat hra na PS3, která zabere celé 50 GB médium. Například to nové GTA bude muset mít fotorealisticky kvalitní textury a další věci, které žerou místo. Nojo, alespoň že už tahle menší technologická revoluce (Blu-Ray/HD-DVD) klepe na dveře a bude v obchodech, narozdíl od PS3, které snad vůbec nebude nebo co. Ach kde jsou ty prvotní nadšené spekulace toho rázu, že Blu-Ray nepříjde dřív než PS3...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.