ASUS vydává update pro základní desky a RTX 30xx, která zpřístupní Resizable BAR
autor: Mirek Kočí , publikováno 1.5.2021

Asus vydal aktualizace firmwaru pro více než 180 základních desek a také aktualizace BIOSu (VBIOS) svých verzí grafik GeForce RTX 3060 Ti, GeForce RTX 3070, GeForce RTX 3080 a GeForce RTX 3090. Updaty zpřístupní technologii s názvem Resizable BAR. 

Jde o funkci standardu rozšiřující sběrnice PCIe, která umožňuje efektivnější komunikaci mezi procesorem a grafickou kartou, což ve vybraných herních titulech zajistí nárůst výkonu. Interní testování Asus odhalilo, že tato funkce zvyšuje výkon v nejnáročnějších hrách, jako například Forza Horizon 4, o více než 12 %.

Aby Resizable BAR mohli využít všichni majitelé grafických karet GeForce řady RTX 30xx, přistoupil výrobce vedle základních desek také k aktualizaci video BIOSu (VBIOS) u vlastních verzí grafických karet GeForce RTX 3060 Ti, GeForce RTX 3070, GeForce RTX 3080 a GeForce RTX 3090. Nyní si díky webové stránce podpory a speciálnímu softwaru pro aktualizaci mohou majitelé těchto karet stáhnout a nainstalovat nejnovější VBIOS. Model RTX 3060 disponuje podporou technologie Resizable BAR již od uvedení na trh a její využívání nevyžaduje aktualizaci VBIOSu.

Asus zároveň oznámil, že zjednodušuje aktualizaci a nastavení firmwaru základních desek. Uživatelské prostředí ulehčí nastavení podpory technologie Resizable BAR ihned po instalaci nejnovějších aktualizací. V případě potřeby lze navštívit portál Download Center, kde jsou dostupné potřebné aktualizace základních desek i grafických karet.

ASUS vydává update pro základní desky a RTX 30xx, která zpřístupní Resizable BAR

Další informace o aktivaci funkce Resizable BAR ve firmwaru základních desek, ověření funkčnosti této technologie, či aktualizaci VBIOSu grafické karty najdete v detailním návodu na portálu Asus Edge UP.

Informace o systémových požadavcích a kompatibilním hardwaru pro využití funkce Resizable BAR jsou dostupné na blogu GeForce.Tagy: Asus  Nvidia  Resizable BAR  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.