Dodávky notebooků Huawei meziročně vzrostly o 716 %
autor: Mirek Kočí , publikováno 6.4.2021

Minulý rok se ukázal jako milník pro PC sektor, který je opět na vzestupu. Ukázkovým odrazem tohoto trendu je Huawei, který dosáhl meziročního růstu objemu dodávek o 715,69 %.

S pandemií v zádech a zažitém home-office se dostaly tradiční počítače opět do hledáčku zákazníků. Podle průzkumu společnosti Canalys poroste globální trh s PC v letošním roce o 8 %, přičemž klíčovou hnací silou zůstanou notebooky.

Důkazem rostoucího trhu s přenosnými počítači je také Huawei a jeho řada MateBook. V České republice se společnosti od momentu uvedení na trh do konce kalendářního roku 2020 podařilo prodat přes 3 000 notebooků, a to v různých cenových segmentech od 15 000 až do 50 000 korun.

Trend prodejů na přelomu třetího a čtvrtého čtvrtletí naznačoval, že firma dosahovala až na 3 % tržního podílu v celkovém retail/etail kanálu. Pro některé konkrétní modely to v jejich dílčích segmentech byly ale i dvouciferné hodnoty podílu na trhu (zejména levný MateBook D 14). 

Novou řadu notebooků MateBook s vylepšenými displeji a modernějšími procesory by měl Huawei uvést na trh v průběhu druhé poloviny letošního roku.

Dodávky notebooků Huawei meziročně vzrostly o 716 %Tagy: Huawei  PC  notebook  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
7.4.2021 14:32:25   109.238.32.xxx 21
o 716% ?
Kolik že jich bylo rok přd tím?
když vloni vyskladnili 3tis. kusů
Jinak jako vlastník toho co je na obrázku - mám francouskou klávesnici a ptal jsem se jestli by ve značkovém servisu šla vyměnit za českou - není a zatím ji mít nebudou a co se táče materialu šasi - váha super, ale material max alobal - nikdy jsem po roce neměl tak domlácenej notebook a to se k němu chovám slušně.
Prostě se mají kluci čínský ještě sakra co učit od skutečných výrobců notebooku - jak vyrábět i jak případně servisovat

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.