NZXT stahuje skříň H1 z prodeje, může zavinit požár sestavy
autor: Mirek Kočí , publikováno 2.2.2021

Stačil jeden nevhodně umístěný šroubek a velké neštěstí mohlo být na světě. Výkonný ředitel firmy NZXT Johnny Hou vzal celou věco na sebe a poškozeným zákazníkům se omluvil? O co šlo?

Možná si pamatujete, že společnost NZXT před koncem roku stáhla ze své nabídky skříň H1, která je určena pro prostorově úsporné sestavy. Důvodem byla nevhodně umístěná pozice jednoho šroubku, který mohl postupem času (zejména po několikerém vyšroubování a zašroubování) narušit tzv. Riser Cable, přes nějž se připojuje grafická karta, a tak hrozilo riziko požáru a nevratného poškození sestavy. To ostatně ukazuje video serveru overclock3d.ne níže.

Firma skříň z prodeje stáhla a později s ní začala rozesílat nylonové šroubky. Jenže se za nějaký čas ukázalo, že to není dostatečné řešení, protože kdo z majitelů H1 o problému nevěděl, mohl nylonový šroubek nahradit kovovým. A problém byl znovu na světě.

Johnny Hou si proto nyní sype popel na hlavu a uvádí, že firma okamžitě stahuje model H1 z NZXT Store a NZXT BLD. Majitelům H1 NZXT slibuje, že jim pomůže s instalací a kdo požádá, tomu rozešle přepracované příslušenství PCIe Gen 3 Riser Assemblies. Aby k podobnému problému v budoucnu nedocházelo, firma zkvalitní své výrobní procesy a zaměří se na důkladnější testování nových výrobků.Tagy: NZXT  H1  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
7.2.2021 18:18:11   178.143.42.xxx 01
no ale kto by to bol povedal, že sprostí useri si aj napriek doručeniu nylonového šroubku budú aj napriek tomu niekoľkokrát zašroubovat a vyšroubovat ten kovový...aby narušili nejaký "riser"...
ci boha GK má byť v slote a nie na nejakom riseri...časy BTC už pominuli.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.