TP-Link AX73 je nový a výkonný Wi-Fi 6 router
autor: Mirek Kočí , publikováno 6.1.2021

Společnost TP-Link představuje na trhu horkou novinku v podobě AX5400, což je bezdrátový router Archer AX73 s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), díky kterému dosahuje maximální přenosové rychlosti až 5 400 Mb/s.

Výrobce uvádí, že díky routeru budete moci streamovat i video v rozlišení 8K, a to i u více zařízení najednou. Nejnovější standard Wi-Fi 6 s sebou přináší vyšší rychlosti, menší prodlevy a vyšší kapacitu, což znamená možnost připojení více zařízení současně. Vyšší rychlost zajišťují podporované technologie jako 4×4 HT160, ale také MU-MIMO a OFDMA, díky kterým je zredukováno zahlcení sítě a navýšena průměrná propustnost. Za zmínku stojí také o 25 procent efektivnější modulace 1024-QAM nebo souběžný přenos v šesti datových tocích.

Díky tomuto routeru bude Wi-Fi připojení s příslušnou sítí výrazně nadprůměrné, o co se postarají například výkonný modul FEM, šestice externích antén, technologie Beamforming pro modelování paprsku nebo vysílací a přijímací mód 4T4R. Nejen díky všemu výše zmíněnému se k Wi-Fi routeru TP-Link Archer AX73 umí připojit i více než 200 zařízení současně. Na připojených zařízeních se přitom současně mohou streamovat média, hrát on-line hry nebo třeba realizovat video hovory.

TP-Link AX73 je nový a výkonný Wi-Fi 6 router

Díky zabezpečení HomeShield poskytuje AX73 pokročilé zabezpečení pro neomezený počet připojených klientů, které chrání před DDoS útoky, škodlivými weby a narušením portů. K dispozici jsou třeba vylepšené zabezpečení pro připojená IoT zařízení, robustní rodičovská kontrola nebo antivirové zabezpečení od společnosti Avira. Verze Basic je zdarma a případě potřeby může zákazník využít placenou verzi Pro.

Archer AX73 podporuje také technologii OneMesh a již standardem je možnost snadného nastavení a obsluhy přes mobilní aplikaci Tether, která je k dispozici pro Android i iOS a plně lokalizovaná do češtiny i slovenštiny. Alternativně lze využít i pokročilé webové rozhraní, které spustíte z libovolného zařízení vybaveného internetovým prohlížečem.

Doporučená koncová cena TP-Link AX73 je stanovena na 3 499 Kč.

 Tagy: Archer AX73  OneMesh  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
7.1.2021 08:21:15   88.212.36.xxx 32
A zase obrovská chyba. Router podporuje na WiFi až 5Gbps, ale žiaden aspoň jeden 2,5GbE (ideálne 5GbE) pre pripojenie rýchleho switchu či NAS. Na čo je potom dobrá tá rýchlosť?

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.