Z továrny MSI byly ukradeny grafiky GeForce RTX 3090 a za více než 7 milionů
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.12.2020

Hlad po grafických kartách řady GeForce RTX 3080 a 3090 stále neutichá. V tuzemských obchodech jsou mnohdy nedostupné a podobné je to i v zahraničí. Současné situace se snaží využít kde kdo a to včetně různých zlodějů, o čemž se přesvědčil výrobce MSI. 

Z jedné jeho továrny v Číně se před několika dny ztratilo celkem 40 krabic plných karet GeForce RTX 3090. Zločinci si odnesli téměř 220 kusů grafik v celkové hodnotě kolem 2 200 000 jüanů, v přepočtu 7,3 milionu korun.

Za krádeží zřejmě stojí zaměstnanci, protože se dokázali vyhnout pohledům všudypřítomných kamer a také přísným kontrolám přímo v areálu továrny. MSI nabízí tučnou odměnu za informace vedoucí k odhalení zločinců. Není ale jisté, zda s nabídkou uspěje. Zahraniční média spekulují, že grafiky už v tuto chvíli zlodějům vydělávají peníze těžbou kryptoměn.

Z továrny MSI byly ukradeny grafiky GeForce RTX 3090 a za více než 7 milionů

V praxi je RTX 3090 o 50 procent výkonnější než Titan RTX, který byl označován doposud jako nejvýkonnější karta na světě. Ceny grafiky v Česku startují na 44 490 Kč. Naši recenzi si můžete přečíst zde.Tagy: RTX 3090  GeForce  RTX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.