Mobilní router Netgear Nighthawk M5 s 5G a Wi-Fi 6 připojí až 32 zařízení
autor: Mirek Kočí , publikováno 18.11.2020

Společnost Netgear uvádí na český a slovenský trh nový LTE mobilní router Nighthawk M5 s podporou technologií 5G a Wi-Fi 6. Díky tomu novinka nabízí rychlé internetové připojení pro až 32 zařízení současně.

Mobilní router Nighthawk M5 je vybaven technologií 5G LTE Cat 22 s 4x4 MU-MIMO a 256-QAM, která poskytuje LTE připojení o rychlosti stahování dat až 4 Gb/s. Podpora Wi-Fi standardu Wi-Fi 6 pak umožňuje toto připojení sdílet s až 32 zařízeními současně. Součástí zařízení jsou také dva TS-9 konektory pro zapojení dodatečných externích antén, USB port a gigabitový ethernetový port s možností propojení routeru se stávajícím domácím routerem v momentě, kdy klasické kabelové, optické či DSL připojení není zrovna k dispozici.

Mobilní router Netgear Nighthawk M5 s 5G a Wi-Fi 6 připojí až 32 zařízení

Nighthawk M5 lze snadno konfigurovat, spravovat a monitorovat prostřednictvím 2,4" barevného dotykového displeje a mobilní aplikace Netgear Mobile. Obě možnosti nabízejí vedle ovládání klíčových funkcí zařízení také nepřetržitou kontrolu využití dat či prohlížení multimediálních souborů na mobilním routeru a jejich přehrávání na vybraném mobilním zařízení. Zabezpečení routeru obstarává řada pokročilých bezpečnostních funkcí, jako jsou WPA/WPA2/WPA3, VPN, oddělený přístup pro hosty, rodičovská kontrola a další. Nighthawk M5 obsahuje také 5040mAh Li-ion akumulátor, díky němuž zařízení zvládne až třináctihodinový nepřetržitý provoz na jedno nabití.

Cena a dostupnost

Mobilní router Nighthawk M5 je k dostání za 24 700 korun s DPH.Tagy: Nighthawk M5  Netgear  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.