Švédsko ho vyřadilo z budování 5G sítí, Huawei se proto odvolá
autor: Mirek Kočí , publikováno 10.11.2020

Švédsko na konci října zakázalo používat v mobilních sítích páté generace (5G) telekomunikační zařízení čínských společností Huawei a ZTE. Rozhodnutí padlo na základě konzultací se švédskou armádou a bezpečnostní službou, která označila Čínu za jednu z největších hrozeb.

Ze zákazu používat ve Švédsku zařízení firem Huawei a ZTE budou pravděpodobně těžit skandinávští konkurenti, tedy švédský Ericsson a finská Nokia. Huawei se však s rozhodnutím PTS nemíní tak lehce smířit a proti svému vyloučení z budování mobilních sítí páté generace (5G) se nyní odvolal.

Švédsko ho vyřadilo z budování 5G sítí, Huawei se proto odvolá

„Domníváme se, že přijaté rozhodnutí není dobré pro zákazníky ani pro Švédsko obecně,” řekl agentuře Reuters výkonný viceprezident společnosti Huawei pro střední a východní Evropu a Skandinávii Kenneth Fredriksen. „Proto chceme, aby švédský soud přezkoumal, zda bylo rozhodnutí přijato řádným způsobem a v souladu se zákonem,“ dodal.

Evropské země v poslední době přehodnocují roli čínských firem v budování telekomunikačních sítí. Spojené státy, které loni Huawei umístily na černou listinu, na své spojence tvrdě naléhají, aby je z výběrových řízení vyloučili.Tagy: Huawei  5G  Švédsko  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.