Western Digital představuje nové řady NMVe datových nosičů
autor: Mirek Kočí , publikováno 10.11.2020

Mezi novinkami najdeme SSD Ultrastar DC ZN540 ZNS pro datová centra, průmyslový IX SN530 určený pro extrémní prostředí a také 2TB Blue SN550 určený pro zrychlení výkonu počítače.

SSD Ultrastar DC ZN540 ZNS obsahuje vertikálně integrovaný řadič NVMe se dvěma porty a vysokou dostupností s kapacitou až 8 TB ve standardním rozměrovém formátu U.2. Ideální je pro multitenantní prostředí a další datacentrické aplikace, jako je zpracování toku událostí. Ve srovnání s běžnými jednotkami SSD přináší až čtyřnásobný výkon a 2,5násobné vylepšení QoS, stejně jako lepší energetickou účinnost.

Western Digital představuje nové řady NMVe datových nosičů

Naproti tomu IX SN530 je ideální pro automatizaci závodů, přepravu, zdravotnictví, robotiku, drony, obranu, maloobchod a další nepříznivá prostředí na periferních zařízeních. Má široký rozsah provozních teplot -40 až +85 °C a provozní odolnost vůči vibracím až 20 G. S rychlostí čtení až 2 400 MB/s se jedná o výkonné řešení pro výrobce OEM, kteří navrhují nové aplikace nebo přecházejí z disků SATA. Je k dispozici v kompaktních formátech M.2 2230 nebo M.2 2280 v kapacitách 85 GB až 2 TB. V současnosti probíhá distribuce ukázkových kusů řady IX SN530 TLC. Verze SLC budou k dispozici v lednu 2021.

Western Digital představuje nové řady NMVe datových nosičů

Portfolio WD Blue nyní nabízí SN550 v kapacitě 2 TB a přináší tvůrcům obsahu, včetně grafiků, animátorů, kameramanů, architektů a vývojářů softwaru, řešení NVMe s vyšší kapacitou. SN550 je možné zakoupit u vybraných maloobchodníků Western Digital, e-shopů, prodejců, systémových integrátorů a v obchodě WD za doporučenou cenu 249,99 dolaru.Tagy: SSD Ultrastar DC ZN540 ZNS  Blue SN550  IX SN53  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.