Video odhaluje zákulisí designu grafických karet Nvidia GeForce
autor: Mirek Kočí , publikováno 27.8.2020

V uplynulých 20 letech učinila počítačová grafika v oblasti výkonu ohromný krok kupředu. Byla k tomu potřeba řada znalostí a zkušeností s vývojem architektury, navrhováním chlazení, mechanické konstrukce, napájení a designem produktů.

Nové video společnost Nvidia nabízí pohled na některé kroky, které byly učiněny v designu grafických karet pro dosažení maximálního potenciálu při zachování tichého běhu bez přehřívání. Patří mezi ně:

  • Chlazení: Řešení chlazení má optimalizovaný průtok vzduchu. Je redesignováno tak, aby překonalo existující omezení a zajistilo maximální efektivitu.
  • Mechanická konstrukce: Silnější konstrukce s novou nízkoprofilovou listovou pružinou, která nechává místo pro zadní kryt.
  • Napájení: design napájení je kompaktní s novým 12pinovým konektorem, který nechává více místa pro komponenty a chlazení a s přiloženým adaptérem je kompatibilní s 8pinovými konektory ve stávajících zdrojích.
  • Produktový design bez kompromisů: Spojuje funkční chlazení a spoustu skvěle vypadajících detailů.

Detaily designu grafických karet dneška i výhled jejich možností v budoucnu přiblíží ve videu nepovolanější zástupci společnosti Nvidia. Video je také skvělým úvodem pro GeForce Special Event, který se uskuteční 1. září a na kterém budou k vidění první grafiky architektury Ampere.Tagy: Nvidia  GeForce  Ampere  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.