V prodeji je nový mesh systém Netgear Orbi. Pokryje až 697 metrů čtvrečních
autor: Mirek Kočí , publikováno 4.8.2020

Netgear rozšiřuje svou řadu bezdrátových mesh systémů Orbi o nový model. Novinka nabídzí rychlé bezdrátové připojení pro až 40 zařízení současně v rozsahu až 697 metrů čtvrečních.

Dle výrobce byl nový mesh systém navržen tak, aby odpovídal současným i budoucím požadavkům všech moderních domácností. Zařízení je vybaveno třípásmovou Wi-Fi technologií FastLane3 s 8 streamy, která využívá vyhrazený bezdrátový 5,0GHz kanál pro vzájemnou komunikaci mezi routerem a satelity. Tato technologie v kombinaci se standardem Wi-Fi 6, čtyřjádrovým procesorem a technologiemi MU-MIMO a Beamforming poskytuje internetové připojení o celkové kombinované rychlosti až 4,2 Gb/s (0,6 Gb/s + 1,2 Gb/s + 2,4 Gb/s).

Pokrytí celé domácnosti v rozsahu až 697 metrů čtvrečních obstarává šestice interních antén se zesilovači, umístěných v routeru i satelitu. Součástí obou zařízení jsou také tři gigabitové ethernetové LAN porty umístěné na routeru a dva na každém ze satelitů. V případě potřeby lze rychlost přenosu dat navýšit pomocí vzájemné agregace LAN portu a WAN portu (router).

Snadné nastavení a správu mesh systému zajistí mobilní aplikace Orbi. Jejím prostřednictvím uživatel získá přehled o stavu jeho domácí sítě a připojených zařízení s možností jejich vzdálené správy, včetně vytvoření sítě pro hosty a testu rychlosti připojení. Mesh systém lze ovládat také hlasem, a to pomocí služeb Amazon Alexa a Google Assistant.

V prodeji je nový mesh systém Netgear Orbi. Pokryje až 697 metrů čtvrečních

Vysokou ochranu sítě i veškerých zařízení k ní připojených poskytne zabezpečení Armor, které je aktivně ochrání před kybernetickými hrozbami, jako jsou ransomware, malware, botnety a další. Služba aktivně blokuje známé škodlivé stránky a aplikace a zároveň vždy okamžitě zašle upozornění v případě, kdy některý z uživatelů navštíví webové stránky pokoušející se infikovat zařízení či ukrást osobní údaje.

Nový model mesh systému Orbi je k dostání v kombinaci jednoho routeru a jednoho (RBK752) či dvou (RBK753) satelitů. Zakoupit ho lze za doporučené koncové ceny 14 482 korun s DPH (RBK752) a 20 306 korun (RBK753).Tagy: Netgear Orbi  Netgear  Mesh systém  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.