BenQ uvedl do prodeje monitor PD2705Q, zaujmout chce profesionály
autor: Mirek Kočí , publikováno 1.8.2020

Značka BenQ posílá do prodeje nový profesionální monitor určený návrhářům pokrývá 100% barevného prostoru sRGB a Rec.709, nabízí vysokou konzistenci barev s průměrnou hodnotou Delta E≤3 a poskytuje připojení přes USB-C.

PD2705Q je vyhotoven v tmavě šedé barvě a doplněn o modré detaily. Stabilní základna pokračuje v pevnou nohu, na kterou je upevněn displej s úzkými rámečky. Bohatou ergonomii prezentuje možnost otočení, naklopení i rotace kolem své osy až do pozice Pivot, tedy o 90 stupňů. Ovládání a pohyb v menu zajišťují nenápadná tlačítka na spodní straně.

BenQ PD2705Q je 27palcový monitor s QHD rozlišením 2 560 × 1 440 obrazových bodů. Osmibitový IPS panel si zakládá na kvalitním barevném podání, což dokládají vlastní technologie, zobrazení v barevných prostorech, certifikace CalMAN Verified a Pantone Validated i unikátní report z individuální kalibrace každého displeje z výroby.

BenQ uvedl do prodeje monitor PD2705Q, zaujmout chce profesionály

Stoprocentní pokrytí barevného prostoru sRGB a Rec.709 podtrhuje také podpora HDR10 a další funkce. Monitor disponuje speciálními režimy usnadňujícími práci návrhářům, jako jsou Darkroom upravující jas a kontrast pro neomezenou práci v tmavém prostředí, M-book pro přizpůsobení barev, aby odpovídaly podání na zdrojovém Mac zařízení, Animation vyjasňující tmavá místa bez přeexponování světlých oblastí a CAD/CAM zvýrazňující linky a tvary v technických ilustracích.

Nedílnou součástí monitorů BenQ jsou technologie pro ochranu zraku Flicker-free a Low Blue Light. Produktivitu práce pak umocňuje konektivita přes jeden USB-C kabel přenášející video/audio/data i zajišťující napájení monitoru. Dále pak možnost zobrazit totožný vizuál na jediném monitoru ve více režimech přímo vedle sebe. Jedním setem periferií při zapnutí funkce KVM lze ovládat dvě zařízení zároveň.

BenQ PD2705Q je dostupný za doporučenou koncovou cenu 11 799 Kč s DPH.Tagy: BenQ PD2705Q  BenQ  PD2705Q  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
1.8.2020 19:41:02   78.99.144.xxx 30
nechapem to. Ta ista chyba v texte ak na konkurencnom serveri.
USB-C urcite nezabezpecuje napajanie monitora ale zabezepcuje napajanie pripojeneho notebooku do max 65W prikonu.
Monitor funguje aj ako USB-C dokovacia stanica.
Je tu super vec, len pri niektorych notebookoch je 65W malo. Viacej(asi 100W) som videl iba u nejakeho 4k monitora.

Inac aj ten obrazok monitora prilis nesedi. Ten monitor na obrazku urcite nema pomer stran 16:9.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.