Hodinky Honor MagicWatch 2 dostávají aktualizaci, umí změřit okysličení krve
autor: Mirek Kočí , publikováno 19.4.2020

Společnost Honor znovu dokazuje, že se o své chytré hodinky MagicWatch 2 opravdu příkladně stará. Díky poslední aktualizaci se jejich majitelé mohou těšit na dvě nové funkce. Smartwatch nyní zvládají měřit okysličení krve a přibyla také možnost sledování mestruačního cyklu, i když zatím pouze u menší 42mm varianty.

V první velké aktualizaci svých hodinek se Honor – jak jinak, zaměřil na funkce, které uživatelům usnadní udržet se ve formě. MagicWatch 2 od nynějška umí změřit okysličení krve v krevním oběhu a tak mohou uživatelům pomoci včas identifikovat problém, případně jim doporučit vyhledání lékařské pomoci.

Proč je monitoring SpO2 důležitý?

Jak známo, čím je obsah kyslíku v krvi vyšší, tím se zlepšuje fungování celého metabolismu. Okysličení krve by se v optimálním stavu mělo pohybovat kolem 94 %. Pokud skóre klesá pod 89 %, značí to nižší okysličení krve, které může zapříčinit pocity únavy, ospalosti nebo malátnosti. Pokud vás tedy často bolí hlava a jste unavení, možná máte s okysličením krve problémy.

Hodinky Honor MagicWatch 2 dostávají aktualizaci, umí změřit okysličení krve

Druhou velkou funkcí, které do MagicWatch 2 výrobce dodal, je monitoring menstruačního cyklu. Ten umí sledovat jednotlivé cykly a symptomy včetně předpovědi a zvládá zobrazování dat u jednotlivých period.

Hodinky Honor MagicWatch 2 dostávají aktualizaci, umí změřit okysličení krve

Navíc notifikace upozorní na blížící se periodu několik dní předem, podle toho, jak si to uživatelky na hodinkách nastaví. Monitoring mestruačního cyklu je zatím dostupný pouze pro menší hodinky velikosti 42 milimetrů, vetší varianta by měla funkci obdržet s další aktualizací.

Chytré hodinky Honor MagicWatch 2 se na našem trhu prodávají za 4 999 Kč s DPH. Výjimkou jsou 42milimetrové zlaté s kovový řemínkem. Za ty zaplatíte 5 999 korun.Tagy: Honor  Magic Watch 2  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
23.4.2020 15:45:09   213.220.230.xxx 10
Tak Honor je jen značka, ten firmware vyvinula samozřejmě Huawei. A ano, Huawei Watch GT2 tuhle fičuru dostaly zároveň taky.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.