Oppo Watch jsou zajímavé chytré hodinky s EKG senzorem
autor: Mirek Kočí , publikováno 6.3.2020

Čínský výrobce Oppo souběžně s chytrým telefonem Find X2 představil také první smartwatch značky, které budou na trhu pod názvem Oppo Watch. Jejich softwarovým základem je Wear OS od Googlu, o čemž se nejedenkrát mluvilo. Zároveň se také potvrdilo, že hodinky na první pohled připomínají Apple Watch, a to hlavně díky obdélníkovému displeji.

Oppo u svých prvních chytrých hodinek vsadilo na po stranách zaoblený 1,91palcový OLED panel s jemností 326 ppi a 100% pokrytím barevného spektra DCI-P3 (na výběr bude i menší dámská varianta s 1,6“ displejem). Mozkem smartwatch je čipová sada Snapdragon Wear 2500 s koprocesorem Apollo 3, která je dostatečně výkonná na to, aby bez problémů rozběhala Wear OS s uživatelským prostředím ColorOS Watch. Pro orientaci v uživatelském prostředí kromě prstů poslouží i dvě ovládací tlačítka na pravém boku hodinek.

Oppo Watch jsou zajímavé chytré hodinky s EKG senzorem Oppo Watch jsou zajímavé chytré hodinky s EKG senzorem Oppo Watch jsou zajímavé chytré hodinky s EKG senzorem

Plnou nezávislost hodinek na mobilním telefonu zajišťuje podpora eSIM a integrovaný reproduktor, ale Oppo Watch samozřejmě lze používat i jako jakýkoli jiný sporttester, a mít je tedy spíše jako chytrý doplněk k mobilu. Smartwatch na tom nejsou špatně ani z pohledu funkcí. Umí monitorovat spánek i tep, přičemž jako specialitu nabízejí elektrokardiogram, což není u chytrých hodinek zatím zcela obvyklé. Výrobce navíc uvádí i voděodolnost a to až do úrovně 5 atmosfér.

Oppo Watch budou k dispozici v černém, bílo-stříbrném a zlatém barevném provedení. Cena je stanovena přibližně na dva tisíce čínských juanů, tedy v přepočtu na přibližně 6,5 tisíce korun.Tagy: Oppo Watch  Oppo  Android  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.