Huawei P40: Podívejte se na jeden z nejdůležitějších letošních smartphonů
autor: Mirek Kočí , publikováno 3.3.2020

Necelý měsíc před oficiální premiérou se redaktorům webu Digital Trends podařilo dostat se k prototypu chytrého telefonu série Huaewi P40, s největší pravděpodobností k modelu P40. Připravované zařízení můžeme vidět pěkně v detailu, což ale neznamená, že jeho design je finální. Výrobce se na poslední chvíli ještě může rozhodnout k nějakým mírným změnám.

Modelová řada P40 by měla obsahovat tři modely, respektive čtyři, čtvrtou je varianta Lite, která toho s nimi jako vždy ale moc společného mít nebude. Smartphony se od sebe budou lišit výbavou a samozřejmě koncovou cenou. Premiéra letos proběhne 26. března ve francouzské metropoli Paříž, která je pro Huawei tradičním místem pro premiéru top modelů řady P.

Ze snímků, které uveřejnil Andy Boxall z webu DigitalTrends, je patrné, že přední i zadní strana bude na všech čtyřech krajích zaoblená, bude to tedy takový smartphonový oblázek. Na zadní straně P40 můžeme spatřit klasický podlouhlý parník s trojicí snímačů (hlavní širokoúhlý s rozlišením 52 Mpx, ultraširokoúhlý a periskopický). Napravo se nachází senzor ToF pro lepší zpracování hloubky ostrosti, mikrofon a blesk. Na spodní hraně pak najdeme reproduktor, konektor USB-C pro přenos dat a dobíjení telefonu, avšak ne 3,55mm sluchátkový jack. O jeho návratu už Huawei neuvažuje.

Huawei P40: Podívejte se na jeden z nejdůležitějších letošních smartphonů

Huawei P40: Podívejte se na jeden z nejdůležitějších letošních smartphonů

Z dřívějších zpráv, které unikly na internet, víme, že Huawei P40 dostane 6,2palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a duální selfie fotoaparát. Operačním systémem bude Android 10 s nadstavbou EMUI 11, kvůli obchodní válce s USA bude telefon ale postrádat služby od Googlu a tedy aplikace jako Obchod Play, Google Mapy nebo GMail.

Huawei P40: Podívejte se na jeden z nejdůležitějších letošních smartphonů

Huawei P40: Podívejte se na jeden z nejdůležitějších letošních smartphonůTagy: Digital Trends  Huaewi P40  P40  Huawei  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.