Lenovo má za sebou výborný kvartál s rekordními příjmy přes 14 miliard dolarů
autor: Mirek Kočí , publikováno 21.2.2020

Technologická společnost Lenovo oznámila, že její tržby dosáhly ve třetím čtvrtletí rekordního maxima ve výši 14,1 miliardy dolarů. Zaznamenala tak kontinuální růst tržeb deset po sobě jdoucích čtvrtletí. Firmě pomohla silná poptávka po počítačích i dalších produktech díky rozmanitějšímu sortimentu.

Příjmy společnosti před zdaněním vzrostly ve srovnání se stejným čtvrtletím minulého roku o 11 procent, a to na 390 milionů dolarů. Čistý zisk se za tři měsíce do konce prosince zvýšil na 258 milionů dolarů z 233 milionů dolarů ve stejném období předchozího roku. Tento výsledek překonal odhady analytiků. Hrubá marže čínského koncernu meziročně stoupla o 1,5 procentního bodu na 16,1 procenta, jelikož společnost pokračovala v přechodu na prémiové a rychle rostoucí produkty, jako jsou herní počítače.

Výhled společnosti do budoucna ovlivňuje nicméně epidemie smrtícího koronaviru. Podnik varuje před negativním vlivem nemoci na své výsledky v aktuálním čtvrtletí. Ačkoli některé továrny Lenovo v Číně již částečně obnovili výrobu, u dodavatelů a logistických partnerů je výroba nadále přerušena pro omezení v přepravě, které mají zabránit šíření nemoci.

Lenovo má za sebou výborný kvartál s rekordními příjmy přes 14 miliard dolarů

 Tagy: Lenovo  Windows  notebook  PC  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.