Kultovní RPG hra Gothic sa dočká předělávky
autor: Mirek Kočí , publikováno 20.2.2020

O čem se poslední dobou mluvilo, se nyní stalo skutečností: v následujících letech se můžeme těšit na vznik remaku legendárního RPG Gothic z roku 2001. Oznámilo to vydavatelství THQ Nordic s tím, že hra bude dostupná na PC a konzole a na starosti ji dostane nové barcelonské studio.

Když se loni v prosinci objevila na Steamu hratelná ukázka předělávky Gothicu z roku 2001, bylo to jako blesk z čistého nebe. Studio svým tímto počinem sondovalo, jestli by o předělávku titulu, který dříve snad nechyběl v žádném PC, byl mezi hráči vůbec zájem. A hráči se vyjádřili jasně: v rámci získané zpětné vazby si 94,8 procenta hráčů, kteří vyplnili formulář, přálo, aby se hra dočkala předělávky. Vydavatelství THQ Nordic tak nemá jinou možnost, než se se do vývoje nového Gothicu pustit. Pro úplnost dodejme, že samotnou ukázku si vyzkoušelo více než 180 tisíc lidí. 

Gothic je hra z žánru RPG, kterou 5. března 2001 vydala německá společnost Piranha Bytes. Kritici hru chválili za příběh, interakci s živoucím herním prostředím a grafiku. Na druhou stranu hra byla kritizována za obtížné ovládání a v té době i vysoké systémové požadavky.

Zdroj

 Tagy: Gothic  THQ Nordic  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
20.2.2020 13:15:31   178.255.168.xxx 80
..mimo jiné THQ Nordic aktuálně udržuje a updatuje Titan Quest. 2017 pro ní i vydali datadisk Ragnarok. A ano, to byl nový datadisk pro v té době 11 let starou hru.

Zřejmě mají za cíl oživovat staré hry a případně je i updatovat/remasterovat. Pokud i nadále budou mít takhle dobrý výběr tak to bude veskrze potěšující.

Gothic 1 a 2 jsou skvělé hry, ostatně i 3 přes nedodělanost a chyby je dobrá (většinu napravily community patche).

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.