WhatsApp už používají dvě miliardy lidí, oznámili vývojáři
autor: Mirek Kočí , publikováno 14.2.2020

Komunikační aplikace WhatsApp, kterou si oblíbili uživatelé mobilních telefonů zejména proto, že je dostupná napříč všemi populárními operačními systémy, překročila hranici dvě miliardy aktivních uživatelů. Na oficiálním webu o tom informovali zástupci společnosti.

Za poslední dva roky, kdy firma oznámila překročení hranice 1,5 miliardy aktivních uživatelů, se tak počet lidí, kteří pomocí oblíbeného programu komunikují se svými přáteli, navýšil o další půl miliardu. Není bez zajímavosti, že WhatsApp se stal po síti Facebook teprve druhou platformou mezi sociálními médii, která dvoumiliardovou hranici pokořila.

„Je nám nesmírným potěšením podělit se s vámi o skutečnost, že ode dneška WhatsApp podporuje víc než dvě miliardy uživatelů z celého světa,“ uvedla firma na svém blogu.

WhatsApp už používají dvě miliardy lidí, oznámili vývojáři

WhatsApp umožňuje bezplatně odesílat a přijímat zprávy, obrázky, fotografie, ale také videa, zvukové soubory a dokonce i sdílet polohu, napříč platformami. V roce 2016 vývojáři zavedli automatické koncové šifrování. Od té doby se tak uživatelé při používání aplikace nemusí bát, že jejich konverzace bude sledována třetí osobou.

Facebook koupil provozovatele služby WhatsApp v roce 2014, kdy měla tato služba zhruba půl miliardy uživatelů. Za převzetí Facebook zaplatil asi 19 miliard dolarů.

ZdrojTagy: WhatsApp  Facebook  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
14.2.2020 13:38:04   93.153.36.xxx 64
Přitom to vypadá jak ICQ z roku 2000

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.