Huawei půjde vlastní cestou. Buduje vlastní ekosystém služeb a aplikací
autor: Mirek Kočí , publikováno 30.1.2020

Společnost Huawei představuje ekosystém určený vývojářům pro vývoj aplikací a služeb s názvem HMS Core 4.0. Nová platforma má nabízet všechny důležité služby a vlastnosti pro úplný vývoj jakékoliv aplikace jako služby.

Podle Huawei je nový HMS Core 4.0 největším milníkem na cestě k vybudování vlastního komplexního ekosystému. Cílem firmy je co nejrychlejší vývoj alternativ k aplikacím a službám společnosti Google, které ve svých nových telefonech nemůže používat.

HMS Core 4.0 obsahuje sady pro strojové učení, pro kontextové informace o uživateli, pro skenování čárových kódů, pro spolupráci s ostatními zařízeními v blízkosti, pro zobrazování obrázků, pro kontrolu integrity systému, pro monitoring marketingových aktivit, pro ověření identity online operací, pro nasměrování ke službám vázaným na lokaci zařízení, aplikace vyžadujících instalaci, pro ochranu práv streamovaného obsahu, pro soustředění dat o kondici a pro bezpečnou autorizaci adres.  Již dříve Huawei vývojářům poskytl komplexní sady pro správu účtu, zasílání zpráv, virtuální peněženku, analytiku, ukládání do cloudu a hraní her.

 Huawei půjde vlastní cestou. Buduje vlastní ekosystém služeb a aplikací

Společnost Huawei aktuálně disponuje více než 1,3 miliony registrovanými vývojáři z celého světa a více než 55 tisíci aplikacemi zapojenými do HMS Core.  Neustále vylepšování Huawei Mobile Services je především dobrou zprávou pro zákazníky a všechny příznivce značky. Podnik se loni dostal na černou listinu Spojených států kvůli možnému napojení na čínskou vládu a od té doby americké firmy potřebují zvláštní povolení, pokud chtějí této čínské společnosti dodávat své produkty.

Asijský telekomunikační nemůže ve svých nových smartphonech používat služby společnosti Google, a tím pádem ani rozšířené aplikace jako Google Maps, GMail nebo YouTube. Zatímco v Číně není nic takového potřeba řešit, pro globální trh je náhrada za aplikace Googlu životně důležitá. Rychlý vývoj Huawei Mobile Services a zapojení co největšího počtu vývojářů je pro podnik kriticky důležitý a tak firma v tomto směru vyvíjí enormní úsilí.

 Huawei půjde vlastní cestou. Buduje vlastní ekosystém služeb a aplikacíTagy: Huawei  Android  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
31.1.2020 10:45:34   193.84.172.xxx 00
"Neustále vylepšování..."

"Asijský telekomunikační nemůže ve svých..."

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.