USA zváží sdílení informací s Francií, pokud nezabezpečí síť 5G
autor: Mirek Kočí , publikováno 23.1.2020

Obavy z použití zařízení od Huawei při budování sítí 5G byly hlavním tématem posledního setkání představitelů USA a Francie v oblasti kybernetické bezpečnosti. Spojené státy přitom Francii údajně nepožádaly o zákaz pro Huawei, ale apelovaly na silnou ochranu před možnými „škodlivými průniky“ při aktualizacích softwaru a firmwaru všech systémů poskytovaných touto společností.

„Postoj Spojených států spočívá v tom, že zapojení Huaweie nebo jakéhokoli jiného nedůvěryhodného prodejce do jakékoli části telekomunikační sítě 5G je rizikem,“ řekl Robert Strayer z amerického ministerstva zahraničí. „Pokud jiná země umožní nedůvěryhodným subjektům vybudovat sítě 5G, nebo umožní stát se jejich dodavateli, pak budeme muset přehodnotit možnosti sdílení informací a vzájemného propojení, jaké nyní máme,“ dodal.

V Evropě se již několik měsíců vede intenzivní debata o tom, zda Huawei vyloučit z výstavby strategických částí sítě 5G nebo ne. Kritici pod vedením Washingtonu tvrdí, že Huawei má příliš těsné vztahy na vládu v Pekingu, která by mohla jeho zařízení využívat jako nástroj na špionáž, což čínský koncern důrazně odmítá.

Vyloučit Huawei z účasti na budování sítí páté generace (5G) naopak nehodlá Německo. Vyloučit Huawei z tendrů na sítě 5G nemá v úmyslu ani Itálie.

USA zváží sdílení informací s Francií, pokud nezabezpečí síť 5G

Zdroj

 Tagy: Huawei  5G  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.