Huawei se zbavuje závislosti na Googlu, v nových mobilech použije mapy TomTom
autor: Mirek Kočí , publikováno 19.1.2020

Huawei se dohodl s nizozemským výrobcem navigací TomTom, že ve svých chytrých telefonech bude používat jeho mapy a služby. Získal tak výbornou náhradu za Mapy Google, které do svých nových produktů nemůže instalovat. Informovala o tom agentura Reuters.

Spojené státy loni v polovině května zařadily společnost Huawei z bezpečnostních důvodů na černou listinu. Americké podniky od té doby potřebují zvláštní povolení, pokud chtějí této čínské firmě dodávat své produkty. Asijský telekomunikační gigant od té doby nemůže ve svých nových smartphonech používat služby společnosti Google, a tím pádem ani rozšířené aplikace jako Google Maps, GMail nebo YouTube. Zatímco v Číně není potřeba nic takového řešit, pro globální trh je náhrada za Google Mapy životně důležitá.

Huawei se zbavuje závislosti na Googlu, v nových mobilech použije mapy TomTom

Po dohodě s firmou TomTom ale může Huawei při vývoji nových smartphonů sáhnout po mapách, dopravních informacích a navigačním softwaru nizozemského výrobce. Firmy dohodu uzavřely už před nějakým časem, informovali o ní však až nyní.

Společnost TomTom se v poslední době odvrací od prodeje navigačních přístrojů k poskytování softwaru. Telematickou divizi minulý rok prodala japonské firmě Bridgestone, nově se chce se soustředit zejména na digitální mapy.Tagy: TomTom  Huawei  Google  Mapy  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.