Microsoft ukončil podporu operačního systému Windows 7
autor: Mirek Kočí , publikováno 14.1.2020

Dnešním dnem byla oficiálně ukončena podpora pro Windows 7, tento systém tak potkal stejný osud jako svého času velmi populární XPčka. Pro ty ukončil americký softwarový gigant definitivně podporu v roce 2014.

Při vydání systému Windows 7 22. října 2009 se společnost Microsoft zavázala poskytovat podporu u tohoto produktu po dobu 10 let. Toto desetileté období nedávno uplynulo a společnost Microsoft tak přestává dnešním dnem systém Windows 7 podporovat. Pro „sedmičky“ tedy už více nebude dostupná technická podpora a aktualizace softwaru ze služby Windows Update, které pomáhají chránit počítač.

Microsoft ukončil podporu operačního systému Windows 7

Připomeňme ovšem, že technická podpora systému oficiálně skončila již 13. ledna 2015 a podpora Windows 7 RTM bez aktualizací Service Pack dokonce 9. dubna 2013. Dnešním dnem však byla ukončena i takzvaná rozšířená podpora pro Windows 7 se Service Packem 1.

Americký softwarový gigant má nicméně v plánu updaty pro sedmičky nabízet i nadále let – avšak pouze po dobu tří let a pouze pro firmy a navíc za tučnou úplatu. Updaty navíc budou k dispozici pouze pro některé verze Windows 7.

Zdroj

 Tagy: Windows 7  Microsoft  podpora  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.