Kingston vstupuje na trh NVMe disků pro datová centra s modelem DC1000B
autor: Mirek Kočí , publikováno 13.1.2020

Společnost Kingston ohlásila zahájení dodávek nového SSD s označením DC1000B. Ten je ideální pro servery, které mají jeden nebo dva M.2 NVMe sloty vyhrazené pro účely bootování, a umožňuje tak uvolnit cenné přední 2,5" přihrádky pro další disky pro ukládání dat.

Kingston DC1000B má velikost 22 × 80 mm, vestavěnou ochranu proti ztrátě napájení a výdrž 0,5 DWPD4 pro zajištění dlouhodobého provozu. Může se pochlubit výkonem s rychlostí až 3,2 GB/s a 205 kIOPS a je určen především pro bootování, dá se však využívat například i jako mezipaměť nebo pro ukládání záznamů protokolu o činnosti systému.

„I když byly disky s rozhraním M.2 původně vyvíjeny pro klientské počítače, jejich malé rozměry a vysoký výkon z nich činí atraktivní variantu i pro použití na serverech,“ uvedl Tony Hollingsbee, obchodní manažer Kingstone pro SSD v regionu EMEA.

DC1000B je M.2 (2280) NVMe SSD s rozhraním PCIe Gen 3.0 × 4 a technologií 3D TLC NAND. Dle výrobce je ideální jako interní bootovací jednotka pro servery montované do velkých skříní a také pro speciální systémy, kde je zapotřebí výkonný M.2 SSD disk vybavený vlastní ochranou proti ztrátě napájení (PLP).

Kingston DC1000B je k dispozici v kapacitách 240 a 480 GB a nabízí omezenou pětiletou záruku a bezplatnou technickou podporou. Ceny jednotlivých modelů výrobce nezveřejnil.

Kingston vstupuje na trh NVMe disků pro datová centra s modelem DC1000BTagy: SSD  DC1000B  Kingston  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.