Huawei už prodal 12 milionů smartphonů řady Mate 30. Je to hodně nebo málo?
autor: Mirek Kočí , publikováno 6.1.2020

Řada Huawei Mate 30 zahrnuje jedny z nejlepších telefonů světa, jenže ti na rozdíl od svých konkurentů mají značný softwarový hendikep v podobě absence aplikací od Googlu. Čínská firma navzdory tomu od začátku nepropadala skepsi a věřila v silný odbyt nové kolekce. A jak se nyní ukázalo, i přes veškeré problémy je série Mate 30 úspěšná. Oficiální zpráva totiž informuje, že zaznamenala už přes 12 milionů prodaných kusů.

Miliony prodaný kusů jdou na vrub zejména čínským uživatelům, kteří svými nákupy podpořili domácí značku, která je pod vlivem obchodního embarga ze strany USA.  Ve zbytku světa se na zahájení prodejů „nových“ Matů teprve čeká. Ano, superphone Mate 30 Pro se před koncem roku začal prodávat ve Španělsku, ale pouze v omezeném množství a navíc jen v kamenných obchodech Huaweie.

Huawei je největším světovým výrobcem telekomunikačních zařízení a druhým největším výrobcem chytrých telefonů. Spojené státy podezírají výrobce ze spolupráce s čínskou rozvědkou, firma to ale od samého začátku popírá. Donald Trump v polovině května zařadil Huawei na černou listinu a od té doby americké podniky potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své produkty.  A to se týká také společnosti Google a jejích služeb. Z toho důvodu Huawei ve svých nových produktech nemůže používat populární služby včetně Obchodu Play, YouTube  nebo Gmailu.

Huawei už prodal 12 milionů smartphonů řady Mate 30. Je to hodně nebo málo?

ZdrojTagy: Huawei  Mate 30  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.