Dynabook Portégé X30L-G je nejlehčí notebook na světě s procesory Intel 10. generace
autor: Mirek Kočí , publikováno 6.1.2020

Dynabook představuje nejlehčí 13,3palcový přenosný počítač na světě s procesory Intel 10. generace – Portégé X30L-G. Notebook s hmotností pouhých 870 gramů byl speciálně navržen pro uživatele s nejvyššími nároky na mobilitu.

Portégé X30L-G má hořčíkové šasi, které je ale zároveň lehké a robustní. Navrženo bylo tak, aby vyhovovalo vojenským standardům MIL-STD-810G a odolalo extrémním podmínkám. Notebook byl podroben testům na pád, změny teplot, vlhkosti a prašnému prostředí. Po otevření víka se před uživateli objeví 13,3palcový IGZO displej s Full HD rozlišením vyvinutý společností Sharp, který poskytuje jas až 470 nitů. Navzdory velmi lehkému a kompaktnímu provedení nabízí notebook vysoký uživatelský komfort bez kompromisů. Nejnovější procesory Intel Core 10. generace a široký výběr úložišť SSD včetně SATA, rychlých PCIe disků a Intel Optane přispívá k tomu, aby uživatel zvládl všechny pracovní úkoly s vysokou produktivitou. Rychlá operační paměť typu (DDR4) také odpovídá nárokům dnešních firemních aplikací a čtečka microSD karet pak přidává další možnosti přenosného úložiště.

Nový notebook těží z široké škály možností připojení síťových i periferních zařízení. Port USB-C umožňuje uživatelům nabíjet, připojovat se k displejům či přenášet data prostřednictvím jediného konektoru. Přes ultra tenký design je zařízení vybaveno portem HDMI v plné velikosti a dvěma porty USB 3.0, takže uživatelé nemusí myslet na to, aby s sebou měli neustále příslušné adaptéry. Volitelná dokovací stanice USB-C naopak v kanceláři umožňuje okamžité připojení několika periferií jedním kabelem. Podporovány jsou technologie Wi-Fi 6 a také Bluetooth 5.0. Portégé X30L-G nabízí mimo jiné i vysokou míru zabezpečení a řadu nástrojů pro účinnou správu.

 Dynabook Portégé X30L-G je nejlehčí notebook na světě s procesory Intel 10. generace

 Dynabook Portégé X30L-G je nejlehčí notebook na světě s procesory Intel 10. generace

 Dynabook Portégé X30L-G je nejlehčí notebook na světě s procesory Intel 10. generace

Před nevyžádaný přístupem k podnikovým datům chrání notebook systémy Windows Hello a Intel Authenticate ve spojení s biometrickým ověřením obličeje a čtečkou otisků prstů. Další vrstvu ochrany přidávají například Trusted Platform Module 2.0 (TPM) či vlastní BIOS společnosti Dynabook.

Baterie počítače má poskytovat na jedno nabití výdrž až 14,5 hodiny a vyznačovat se také podporou rychlodobíjení: za pouhých 30 minutách nabíjení má být zajištěna až čtyřhodinová výdrž.

Přenosný počítač Portégé X30L-G bude za dosud nepřesněnou cenu dostupný od poloviny února.Tagy: Portégé X30L-G  Dynabook  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.