WhatsApp ukončil podporu telefonů s Windows Phone
autor: Mirek Kočí , publikováno 2.1.2020

Jedna z nejpopulárnějších chatovacích aplikací současnosti přestala s nástupem roku 2020 na některých smartphonech fungovat. Na mysli konkrétně máme přístroje se stařičkým operačním systémem Windows Phone. Plán na ukončení oznámil Facebook už začátkem roku a aplikace pro tuto platformu není od 1. července dostupná v Microsoft Store.

Chystané ukončení podpory se nicméně už brzy dotkne také platforem Android a iOS. Od 1. února totiž WhatsApp nebudou moci používat také majitelé přístrojů postavených na systému Android 2.3.7 a starším a iOS 7. Nově WhatsApp bude podporovat pouze zařízení s Androidem 4.0.3 a novějším, iOS 9 a novějším a KaiOS verze 2.5.1 a vyšší.

Starší mobilní telefony byly důležitou součástí vývoje WhatsApp, dnes už ale nenabízejí potenciál potřebný na budoucí rozšíření funkcí aplikace. „Toto rozhodnutí vůbec nebylo lehké, ale bylo správné, protože nám umožní nabídnout lidem lepší způsoby na komunikaci s přáteli, rodinou a blízkými prostřednictvím WhatsAppu,“ uvedli již dříve vývojáři.

WhatsApp ukončil podporu telefonů s Windows Phone

 Tagy: Windows Phone  WhatsApp  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.