Huawei zvýšil tento rok tržby o 18 %, navzdory nátlaku ze strany USA
autor: Mirek Kočí , publikováno 31.12.2019

Čínská společnost Huawei navzdory enormnímu tlaku ze strany USA, které čínského giganta v květnu zařadily na takzvanou černou listinu, protože ho podezírají ze špionáže pro vládu v Pegingu, zvýšila v letošním roce tržby přibližně o 18 procent.

„Zvýšení tržeb na 850 miliard juanů je o něco horší výsledek, než jsme původně předpokládali,“ uvedl ve zprávě zaměstnancům a zákazníkům Huawei jeho šéf Eric Xu Zhijun. Loni koncern zvýšil tržby o 19,5 %.

Huawei je největší dodavatel síťového vybavení na světě a druhý největší výrobce smartphonů. Koncern má však za sebou těžký rok. USA ho totiž umístily na černou listinu a označily za možnou hrozbu pro národní bezpečnost. To způsobilo, že firma může jen v omezené míře obchodovat s americkými společnostmi a nemá přístup k důležitým technologiím, jako např. ke službám Google, což v podstatě zamezilo uvádění nových telefonů Huawei s operačním systémem Android.

Xu přitom očekává, že v dohledné době se nic nezmění a podnik zůstane na černé listině i během roku 2020. „Naší prioritou je přežití,“ dodal.

Huawei zvýšil tento rok tržby o 18 %, navzdory nátlaku ze strany USATagy: Huawei  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.