Huawei P40 Pro: Známe termín představení, dostane služby Googlu?
autor: Mirek Kočí , publikováno 18.12.2019

Huawei bude v příštím roce opět velmi aktivní a už v prvním čtvrtletí představí novou řadu chytrých telefonů P40. Tisková konference by se v Paříži měla uskutečnit na konci března. V rozhovoru pro francouzský tisk to uvedl šéf čínské společnosti Richard Yu.

Kromě místa, kde se speciální akce odehraje, a přibližného termínu, Yu ještě uvedl, že od nové řady P40 máme očekávat vyšší výkon a podporu 5G (použit bude čipset Kirin 990), zlepšenou kvalitu fotografií a také mnohem lepší výdrž na jedno nabití; již dříve se objevily spekulace, že Huawei u modelu P40 Pro využije akumulátor na bázi grafenu.

Nové smartphony budou softwarově postaveny na operačním systému Android 10 s uživatelským prostředím EMUI 10. Šéf Huaweie dodal, že připravované modely nebudou kvůli obchodním restrikcím ze strany Spojených států vybaveny populárními aplikacemi firmy Google, jako jsou Google Maps, YouTube nebo klíčový obchod Google Play. Situace se samozřejmě ještě může změnit. Času je stále poměrně dost. Pokud by ovšem k žádnému posunu nedošlo, firma je bez ohledu na situaci telefony připravena prodávat klasickými distribučními kanály, a to prostřednictvím obchodů a operátorů. U řady Mate 30, které služby Googlu rovněž nezískala, se čínský gigant k tomuto kroku neodhodlal.

Spojené státy v polovině května zařadily Huawei na černou listinu, takže americké podniky potřebují zvláštní povolení, pokud chtějí této čínské firmě dodávat své produkty. Restrikce od té doby postihují nové produkty, jako je právě řada Mate 30 nebo chystaná série P40. Tyto telefony tak nelze prodávat s licencovanými aplikacemi a službami společnosti Google.

 Huawei P40 Pro: Známe termín představení, dostane služby Googlu?Tagy: Huawei  P40  P40 Pro  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.