V ČR se začal prodávat špičkový extender Nighthawk AX8 s podporou Wi-Fi 6
autor: Mirek Kočí , publikováno 27.11.2019

Společnost NETGEAR uvádí na český a slovenský trh osmistreamový mesh extender Nighthawk AX8 (EAX80) s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6. Novinka přináší rychlejší připojení i širší pokrytí stávající Wi-Fi, včetně jednotného síťového názvu a hesla pro router i extender.

Dvoupásmový mesh extender Nighthawk AX8 s dvoujádrovým procesorem, osmistreamovým přenosem dat, 4x4 MU-MIMO, 1024-QAM a podporou 160MHz kanálu má nabízet spolehlivé a rychlé připojení dosahující kombinované rychlosti až 6 Gb/s (1,2 Gb + 4,8 Gb/s). Osmistreamový přenos společně s technologií OFDMA zvyšují až čtyřnásobně kapacitu sítě, díky čemuž garantují kvalitní připojení pro velké množství současně připojených zařízení. Široké pokrytí Wi-Fi signálem pak zajišťuje čtveřice interních antén. Součástí zařízení jsou také čtyři gigabitové ethernetové porty s funkcí automatického nastavení a jeden USB 3.0 port pro připojení externího síťového úložiště.

Výhodou extenderu je také možnost využití jednotného názvu a hesla pro sítě vytvořené zvlášť routerem a extenderem. Zatímco u klasických extenderů se uživatelé musí ke každé síti přihlašovat zvlášť, v případě Nighthawk AX8 se mohou plynule pohybovat napříč domácností bez negativního dopadu na stav či kvalitu připojení. O výběr konkrétní sítě se stará technologie Smart roaming, která pro každé z používaných zařízení automaticky vybere nejoptimálnější síť a ihned ho k ní připojí.

V ČR se začal prodávat špičkový extender Nighthawk AX8 s podporou Wi-Fi 6

Snadnou instalaci, nastavení a správu modelu Nighthawk AX8 zajišťuje mobilní aplikace Nighthawk a funkce Push ‘N’ Connect využívající WPS. Stav bezdrátové sítě si uživatelé mohou ověřit skrze mobilní aplikaci WiFi Analytics dostupnou pro operační systém Android. Zařízení je kompatibilní s libovolným routerem či gateway.

NETGEAR Nighthawk AX8 se již prodává, v České republice ho můžete pořídit za necelých 9 000 Kč s DPH.Tagy: NETGEAR Nighthawk AX8  NETGEAR  Nighthawk AX8  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
27.11.2019 16:39:50   94.242.92.xxx 10
Koukám že NETGEAR jde cestou ASUSU,šílené peníze za krám,v čem je problém zaplatit nějakého odborníka a 2* kvalitních wifi routerů a z 9k mi ještě zbyde. Kvalitní wifi router,Mikrotik RBD52G ať mi někdo poví že ho viděl pokažený. Já nasadil mnoho těchto Mikrotik RB962UiGS-5HacT2HnT a počítám že dříve morálně zastarají jak umřou. A tato funkce "Smart roaming" může být chytrá jak chce,mobil si řídí roaming sám. A pokud vím tak v tomto není android zrovna moc chytrý,a i když je dostupná ta samá síť s lepším signálem,tak se zuby nehty,drží te slabé.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.