Facebook za půl roku smazal miliardy falešných účtů
autor: Mirek Kočí , publikováno 14.11.2019

Společnost Facebook oznámila, že v tomto roce odstranila už 5,4 miliardy falešných účtů. Zároveň firma uvedla, že zaznamenala rekordně vysoký počet žádostí vlád o poskytnutí údajů o uživatelích.

Na největší sociální síti světa bylo ve druhém a třetím čtvrtletí dohromady smazáno asi 4,5 milionu příspěvků. V případě Instagramu, který Facebook vlastní, to bylo v uvedených šesti měsících skoro 1,7 milionu příspěvků, přičemž v obou kvartálech bylo necelých 80 procent odhaleno dříve, než si je kdokoli zobrazil. U Facebooku byl tento ukazatel nad 95 procenty.

„Vylepšili jsme naši schopnost odhalovat a blokovat pokusy o vytvoření falešných nebo urážlivých účtů. Odhadujeme, že každý den s pomocí detekčních systémů zabráníme milionům pokusů o vytvoření falešných účtů,“ uvedl Facebook s tím, že výrazně investoval do detekce a zrušení účtů vytvořených se záměrem oklamat lidi, zvláště když jsou šířeny jako součást koordinovaných kampaní s politickou nebo společenskou agendou.

Facebook za půl roku smazal miliardy falešných účtů

Stejně jako v případě falešných účtů hovoří Facebook také o efektivnějším potlačování projevů nenávisti. Firma ve zprávě zdůraznila svou snahu zaměřenou na boj proti příspěvkům souvisejícím s terorismem, šířením nenávisti, sebevraždami, dětskou pornografií a drogami.

V neposlední řadě majitel nejpoužívanější sociální sítě na světě uvedl, že zaznamenal rekordně vysoký počet žádostí vlád o poskytnutí údajů o uživatelích. Nejvyšší počet žádostí mělo pocházet ze Spojených států, Indie, Británie, Německa a Francie.

ZdrojTagy: Facebook  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.