AOC Q27T1: Stylový monitor navržený ve studiu F. A. Porsche
autor: Mirek Kočí , publikováno 5.11.2019

Společnost AOC uvádí do prodeje nový monitor navržený ve spolupráci se společností Studio F. A. Porsche. Jak asi tušíte, model Q27T1 zaujme hlavně svým vzhledem, tedy asymetrickým stojanem a minimalistickým bezrámečkovým designem.

Nový AOC Q27T1 byl oficiálně představen už začátkem roku 2019, do prodeje se však dostává až nyní, se zpožděním několika měsíců. Vybaven je IPS panelem, který nabízí výborné barevné podání a dostatečně široké pozorovací úhly. Rozlišení je Quad HD, tedy vysokých 2 560 × 1 440 pixelů. Nechybí antireflexní vrstva eliminující odrazy a externí světelné zdroje; monitor je tak vhodný i do kanceláře.

Displej navíc nabízí široké pokrytí barevného spektra (90% pokrytí NTSC a 107% pokrytí RGB barevného pole) a jas na úrovni 350 nitů. Pro připojení zařízení nabízí dva HDMI porty a jeden DisplayPort.

Stojan monitoru vyrobený z kovu je asymetrický a dle výrobce pomáhá toto řešení vyvažovat hmotnost panelu. Možnosti nastavení polohy jsou trochu horší a upravit jde pouze sklon. Rámečky okolo displeje jsou velmi tenké a vstupní porty na zadní straně decentně ukryté. Ovládací panel se nachází pod spodní hranou na pravé straně

Monitor AOC Q27T1 bude v obchodech dostupný během listopadu za doporučenou koncovou cenu 8 429 Kč.

AOC Q27T1: Stylový monitor navržený ve studiu F. A. PorscheTagy: AOC  Q27T1  monitor  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.