První tablet s průstřelem v displeji vyrobil Huawei
autor: Mirek Kočí , publikováno 3.11.2019

S průstřelem v displeji u smartphonů, kde se ukrývá selfie kamerka, se setkáváme už delší dobu a tak nejde o nic neobvyklého. V případě tabletů však půjde o úplnou novinku. Průkopníkem v tomto segmentu bude MatePad Pro od společnosti Huawei. Upozornil na to Evan Blass (@evleaks), který zároveň zveřejnil tiskové snímky chystaného zařízení.

MatePad Pro nabídne zřejmě desetipalcový displej s vysokým rozlišením a minimálními rámečky. Celistvý design přední strany mírně naruší výřez pro selfie kamerku umístěný v levém horním rohu. Nejedná se samozřejmě o nic, co by vyloženě rušilo. Rozlišení snímače určeného pro zachycení videohovorů a autoportrétů neznáme. Mimochodem, zadní strana tabletu skrývá duální fotoaparát.

K vrchní hraně tabletu bude možné magneticky připojit stylus M Pen (takto bude zřejmě řešeno i jeho dobíjení), zespodu pak snadno nacvaknete klávesnicový kryt. Díky stylusu bude možné na dotykovou obrazovku kreslit a psát úplně stejně jako na list papíru.

První tablet s průstřelem v displeji vyrobil Huawei

První tablet s průstřelem v displeji vyrobil Huawei

V útrobách MatePadu Pro bychom mohli najít pracovat čipovou sadu Kirin 990 a počítáme také s 8 GB operační paměti a 256GB úložným prostorem. Na tabletu pravděpodobně poběží základní open-source verze Androidu, protože Huawei je stále pod sankcemi USA a tak jeho dostupnost na trzích mimo Čínu bude nejspíše velmi omezená.

ZdrojTagy: Huawei  MatePad Pro  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.