Samsung prozradil podobu Galaxy Fold 2. Bude se ohýbat jako legendární Motorola Razr
autor: Mirek Kočí , publikováno 30.10.2019

Na vývojářské konferenci SDC 2019, která se v těchto dnech koná ve městě Santa Clara, jihokorejeský Samsung ukázal, jak by mohl vypadat nástupce skládacího smartphonu Galaxy Fold. Nový mobil je zatím hudbou budoucnosti, a pokud se dostane do prodeje, tak až někdy v příštím roce, přesto si zaslouží pozornost, neboť k problematice skládacích telefonů přistupuje trochu jinak.

Zatímco první Galaxy Fold nebo konkurenční Huawei Mate X se snaží spojit to nejlepší ze světa chytrých telefonů a tabletů, zamýšlená novinka Samsungu je plnokrevným mobilem. Skládací konstrukce u novinky poslouží zejména k redukci rozměrů při přenášení a zároveň také k ochraně displeje náchylného na mechanické poškození. Dotykový panel je zde pouze jeden a složením se celý schová, během přenášení tedy nehrozí v žádném případě jeho poničení. 

V rozloženém displej prototypu nabízí úhlopříčku 6,7 palce, přičemž jeho horní část narušuje nevelký kruhový výřez pro selfie kamerku. Předpokládám, že operačním systémem bude Android 10 s uživatelským prostředím One UI 2.0 Výkon zařízení zajistí zbrusu nový čipset Exynos 990, který je výkonnější než současný Exynos 9825 a kromě toho navíc přináší i podporu 120Hz displejů a 108MPx fotoaparátů.

K prototypu, který byl k vidění na SDC 2019, se stihlo vyjádřit už i české zastoupení společnosti Samsung. Níže předkládáme celé znění zprávy:

I když se nemůžeme vyjádřit k budoucím produktům, společnost Samsung se zavázala být průkopníkem v oblasti kategorie skládacích zařízení, včetně investic do vývoje nových tvarových řešení (tzv. form factors). Z první ruky jsme viděli, že skládací kategorie má obrovský potenciál, a protože neustále přinášíme nové zkušenosti našim zákazníkům, zveme naše vývojáře na tuto cestu s námi. Nemůžeme se dočkat nových nápadů a řešení, které přinesou v souvislosti s novými tvarovými řešeními a naším novým rozhraním One UI 2,“ uvedl David Sahula, tiskový mluvčí Samsung Electronics Czech and Slovak.Tagy: Samsung  Galaxy Fold  Galaxy Fold 2  Android  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.