Huawei se i přes sankce daří. Firma prodala letos už 200 milionů telefonů
autor: Mirek Kočí , publikováno 23.10.2019

Společnosti Huawei se letos podařilo prolomit další rekord. Ke svým prodejcům dodala už celkem 200 milionů smartphonů. Oproti minulému roku se jí stejný počet telefonů podařilo vydistribuovat dokonce o 64 dní dříve.

Tohoto úspěchu se podařilo dosáhnout především díky zajímavým produktům. Značce k dosažení vytoužené mety dopomohly mimo jiné i top modely série P30 a Mate 20 a zároveň prodeje sesterské značky Honor. Model P30 Pro v průběhu roku kraloval žebříčku DxOMark, v současné době je na první pozici prestižního benchmarku nový Mate 30 Pro.

Skvělého výsledku dosáhla firma navzdory enormnímu tlaku ze strany USA, které čínského giganta v květnu zařadily na takzvanou černou listinu a od té doby americké podniky potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své produkty. I přes ztížené podmínky tržby Huaweie ve třetím kvartálu dosáhly 610,8 miliardy juanů (78,36 miliardy eur) a zisková marže činila 8,7 %.

 Huawei se i přes sankce daří. Firma prodala letos už 200 milionů telefonůTagy: Huawei  telefon  rekord  smartphone  Mate 20  P30  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.