AOC představuje nový AG273QX: monitor pro profi hráče s bohatou výbavou
autor: Mirek Kočí , publikováno 23.10.2019

Společnost AOC představila nový herní monitor s označením Agon AG273QX, který přináší podporu technologie AMD FreeSync 2 HDR a obnovovací frekvenci až 165 Hz.

Agon AG273QX je vybaven 27palcovým VA panelem s rozlišením 2 560 × 1440 px, dobou odezvy 1 ms a nativním kontrastem 3000:1. Navíc je certifikován také na VESA DisplayHDR 400, takže je schopen dosáhnout maximálního jasu až 400 nitů. Podpora technologie AMD FreeSync 2 pak přidává HDR mapování s nízkou latencí a kompenzaci nízkého framerate (LFC) pro hraní bez trhání a sekání obrazu.

Pro snadné přenášení je monitor vybaven praktickým držákem na stojanu, který navíc umožňuje snadnou montáž, pouze na jedno kliknutí bez šroubování. AG273QX nabízí i dva zabudované držáky na sluchátka a Light FX nastavitelné RGB osvětlení na zadní straně, pro ještě větší personifikaci.

AOC představuje nový AG273QX: monitor pro profi hráče s bohatou výbavou

Fanoušci FPS her ocení DialPoint, indikátor míření od AOC, který umístí do středu monitoru zaměřovací kříž, pokud tento není již součástí hry. Další pomůckou pro hráče je technologie Shadow Control, která se dá nastavovat přímo v OSD menu a slouží pro rozsvícení temných oblastí nebo naopak ztmavení světlých oblastí v průběhu hry. Game Colour umožňuje zvyšovat a snižovat saturaci barev a odstíny šedé. Uživatelé mohou využít také tři přednastavené herní profily pro FPS, Racing a RTS hry a další tři si pak mohou nastavit dle svých preferencí. A je tu i takzvaný G-Menu software, který umožňuje nastavování bez nutnosti použití OSD tlačítek.

Nový AOC AGON AG273QX bude na trhu dostupný v listopadu za doporučenou koncovou cenu 13 099 Kč.Tagy: AOC  Agon AG273QX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
24.10.2019 13:05:05   89.24.125.xxx 11
Být to ve 32", a za podobnou cenu, to by bylo jiný kafe

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.