Samsung příští rok plánuje prodat 6 milionů skládacích Foldů
autor: Mirek Kočí , publikováno 22.10.2019

Před nedávnem se začal oficiálně prodávat nový chytrý telefon Galaxy Fold od společnosti Samsung, který se chlubí skládací konstrukcí a ohebným displejem. Server BGR nyní upozornil na to, že své nové majitele našlo už půl milionu přelomových samsungů. To není vůbec špatný výsledek, uvážíme-li, že se telefon prodává pouze na vybraných trzích a jeho cenu dosahuje padesáti tisíc korun. Telefon navíc čelil dlouhodobě negativní publicitě spojené s několika odklady, které způsobily konstrukční problémy.

Zatímco letošek pro skládací Samsung znamená jakési zahřívací kolo, příští rok by měly prodeje skládacího mobilu výrazně akcelerovat. Jihokorejský gigant predikuje, že se mu v nadcházejícím roce podaří prodat něco mezi pěti až šesti miliony Foldů. Odhady analytiků už tak optimistické nejsou, když ODSCC předpovídá 4 až 5 milionů a IHS Markit pak dokonce jen 3 miliony, ale ani tato čísla nevypadají vůbec špatně.

Galaxy Fold je zástupcem zcela nové kategorie mobilních zařízení. Smartphone má dva displeje – na vnější a vnitřní straně. Ten vnitřní není jenom ohebný, lze jej úplně přehnout. V plně rozevřeném stavu se Fold přemění na tablet s úhlopříčkou 7,3 palce, zatímco při zavření má uživatel k dispozici běžný telefon s displejem o velikosti 4,58 palce.

Cena Samsungu Galaxy Fold je 2 000 eur, tedy bezmála 52 tisíc korun bez daně. Varianta s podporou 5G sítí je ještě o 100 eur dražší, bez daně přijde na necelých 54 tisíc korun. V Česku a na Slovensku se futuristický smartphone zatím neprodává.

Samsung příští rok plánuje prodat 6 milionů skládacích Foldů

Zdroj: 1 2Tagy: Samsung  Galaxy Fold  Android  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.