Huawei představil první vlajkový obchod, telefony Mate 30 získají Android se službami Googlu
autor: Mirek Kočí , publikováno 13.10.2019

V srdci technologické parku MixC World v Shenzhenu otevřel Huawei svůj první vlajkový obchod s přímým prodejem. Místo se připravovalo již od roku 2017 a jeho celková rozloha dosahuje 1 300 metrů čtverečních. Zákazníci si zde mohou vyzkoušet nejnovější a nejkomplexnější produkty společnosti, zažít nejrychlejší připojení 5G a zároveň relaxovat nebo se setkávat s přáteli.

Obchod je koncipovaný jako třípodlažní rodinná budova inspirovaná designem městských náměstí. Budova je převážně prosklená s vysokou propustností světla a zaoblenými rohy. Kromě relaxování jsou pro zákazníky připraveny bezplatné kurzy fotografování a videotvorby pořádané komunitou Huawei. Pro technické nadšence nebo vývojáře aplikací jsou k dispozici techničtí odborníci.

„Už to není maloobchod, je to komunitní prostor otevřený pro všechny. Spotřebitelé mohou přicházet a tvořit, učit se o nejpokročilejších technologiích a trendech,“ řekl Herman Zhu, CMO Huawei Consumer Business Group.  Pro tento účel je připraveno na 120 konzlutantů.

Huawei představil první vlajkový obchod, telefony Mate 30 získají Android se službami Googlu

Huawei představil první vlajkový obchod, telefony Mate 30 získají Android se službami Googlu

Huawei představil první vlajkový obchod, telefony Mate 30 získají Android se službami Googlu

Celý obchod je pokrytý 5G sítí a zákazníci se tak mohou super rychle připojit k internetu. A aby se cítili co nejlépe, je obchod vybaven inteligentním systémem kontroly prostředí založeným na technologii Hilink společnosti Huawei, který může automaticky upravovat jas, teplotu a vlhkost v místnostech.

Série Mate 30 Pro dostane plnohodnotný Android

O Huawei se na konci týdne hovořilo také v souvislosti se zmírněním restrikcí ze strany Spojených států. Čínský gigant je na seznamu embargovaných firem od května a americké společnosti s ním nemohou plně spolupracovat. Kvůli tomu smartphony Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro neobdržely všechny potřebné licence k operačnímu systému Android, což je mimo území Číny činí takřka neprodejnými.

Americká vláda však nyní uvedla, že plánuje zpracovat žádosti o licence a tak se pravděpodobně brzy dočkáme toho, že na řadu Mate 30 doputují brzy všechny důležité služby společnosti Google. Oficiálnímu uvedení telefonů na evropský trh tak už nic nebude bránit v cestě a Huawei nakonec ještě stihne výdělečné vánoční období.

Huawei představil první vlajkový obchod, telefony Mate 30 získají Android se službami GoogluTagy: Huawei  Android  Mate  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.