USA uvalily sankce na čínské firmy vyvíjející umělou inteigenci
autor: Mirek Kočí , publikováno 8.10.2019

Americká vláda umístila na černou listinu 28 čínských firem, které vyvíjení technologie pro rozpoznávání tváře. Podle USA spolupracují s vládou v Pekingu, která má AI používat k tomu, aby rozpoznala, který obyvatel země je příslušníkem muslimské menšiny Ujgurů.

Mezi společnostmi, které jsou na takzvaném blacklistu americké administrativy, najdeme například poskytovatele kamerových systémů Hikvision či přední firmy zaobírající se vývojem umělé inteligence jako SenseTime, Megvii či iFlytek. Sankce dopadly i na bezpečnostní agenturu SenseNets či start-upy Yitu a CloudWalk.

Podle různých zpráv Čína velmi podrobně monitoruje život asi 2,5 milionu obyvatel, většinou Ujgurů. A to 24 hodin denně. Počítačové technologie mají být zabudované v síti pouličních kamer a rozlišovat, jestli je daný člověk příslušníkem muslimské menšiny, nebo ne.

Americký deník The New York Times již dříve uvedl, že je to vůbec poprvé, kdy nějaký stát využívá umělou inteligenci k rasovému profilování. Peking by měl umělou inteligenci využívat hlavně v autonomní oblasti Sin-ťiang, kde většina Ujgurů žije.

USA uvalily sankce na čínské firmy vyvíjející umělou inteigenci

ZdrojTagy: Čína  Ujgur  AI  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
8.10.2019 15:28:20   31.134.222.xxx 00
V nadpisu chybí L, InteLigence. Jinak je to vtipné.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.