Huawei už chystá Kirin 1000, objeví se v telefonech Mate 40
autor: Mirek Kočí , publikováno 1.10.2019

Podle zahraničních serverů připravuje Huawei nástupce čipové sady Kirin 990. Nový hardware se stane základem špičkových smartphonů v budoucím roce. Vyráběn bude 5nm technologickým postupem a využívat jádra typu Cortex-A77, zatímco současný Kirin 990 staví na starších jádrech Cortex-A76. Upozornil na to server GSMArena.

Kirin 1000 se stane následovníkem Kirinu 990, který měl premiéru nedávno v chytrých telefonech Mate 30 a Mate 30 Pro. Jak podotýkají zahraniční weby, práce na novém hardwaru jsou údajně již tak daleko, že Huawei spustil testovací produkci nové čipové sady.

Oproti Kirinu 990 nabídne „tisícovka“ vyšší výkon a zároveň i vyšší energetickou účinnost. Spotřeba by tedy měla být nižší. Čipset bude integrovat 5G modul pro ultrarychlé datové přenosy stejně jako NPU výpočetní jednotku architektury Da Vinci určenou pro strojové učení a AI.

Spekuluje se, že Kirin 1000 si premiéru odbude příští rok v září na veletrhu IFA 2020. Jako první nový hardware dostanou smartphony z připravované řady Mate 40.

Huawei už chystá Kirin 1000, objeví se v telefonech Mate 40Tagy: Kirin  Kirin 1000  Huawei  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.