Skládací mobil od Huawei dorazí příští měsíc
autor: Mirek Kočí , publikováno 28.9.2019

Skládací Mate X se měl na pultech obchodů podle původních plánů objevit již letos v červnu. Výrobce se nicméně nakonec rozhodl uvedení odsunout až na podzim, a to kvůli pracím na vylepšení ohebného dotykového panelu. Nyní se zdá, že je vše připraveno a s telefonem v obchodech se setkáme už příští měsíc. Sluší se připomenout, že problém s displejem u svého mobilu Galaxy Fold řešila také konkurenční společnost Samsung.

Dle technické podpory Huaweie se skládací Mate X začne prodávat v průběhu října. Jako první výrobce dostupnost ohlásil pro Čínu, další trhy ale mají brzy následovat. V říjnu začne totiž masová výroba smartphonu a do konce roku by tak mohl stihnout dorazit i na další trhy.

Huawei Mate X je jedinečný svou konstrukcí, která spojuje to nejlepší ze světa tabletů a chytrých telefonů. Vystačí si s jednou obrazovkou, která ve složeném stavu obepíná zařízení z venkovní strany, přes jednu bočnici. Displej v otevřeném stavu má úhlopříčku osm palců a rozlišení 2 480 × 2 200 pixelů. V zavřeném stavu je rozdělen na dvě části: jednu o velikosti 6,6 palce (2 480 × 1 148 px) a druhou o úhlopříčce 6,38 palce (2 480 × 892 px).

Skládací mobil od Huawei dorazí příští měsíc

Skládací mobil od Huawei dorazí příští měsíc

Ohebný Huawei podporuje také rychlé 5G sítě, a to díky čipové sady Kirin 990 (původní verze obsahovala starší čipset Kirin 980). Schopnosti ultrarychlého 5G internetu na telefonu Mate X ostatně prezentoval nedávno prezident produktové divize Huawei He Gang. V síti operátora China Unicom smartphone data stahoval rychlostí přes 1Gbps, zatímco rychlost nahrávání dosahovala až 100 Mbps.

Operační paměť bude mít hodnotu 8 GB. Vnitřní úložiště si pak v základu vystačí s 512 GB a chybět nemá ani slot pro microSD karty formátu NM Card. V těle Huawei Mate X bude umístěn akumulátor o souhrnné kapacitě 4 500 mAh. Dobíjet smartphone půjde pomocí velmi rychlého 55W adaptéru s podporou technologie SuperCharge. Operačním systémem se stane Android 10 s upravenou grafickou nadstavbou EMUI 10.

Huawei Mate X má oficiálně cenu stanovenou na 2 299 eur, tedy za zhruba 60 000 Kč. O dostupnosti smartphonu v České republice zatím nemáme žádné informace.Tagy: Huawei  Mate X  mobil  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.