Spekulace: Playstation 5 dorazí ve dvou verzích
autor: Mirek Kočí , publikováno 23.9.2019

Příchod nové generace konzole PlayStation, neoficiálně označováná jako PlayStation 5, se pomalu ale jistě blíží. Dřívější leaky naznačují, že systém vyjde v březnu nebo v listopadu 2020. Nejnovější spekulace sice neupřesňují datum vydání, ale i tak přinášejí jednu hodně zajímavou informaci, a to, že Sony připravuje na start hned dvě verze konzole: základní model i variantu Pro, aby měli hráči už od začátku možnost na výběr.

Na plány japonského elektronického gigantu server Wccftech upozornil respektovaný novinář Zenjiho Nishikawa, který už několikrát odhalil předčasně plány společnosti. Jestli bude mít pravdu i nyní, se teprve uvidí. Ale vůbec bychom se tomu nedivili.

Co se týče výbavy, tak se předpokládá, že PS5 dostane procesor třetí generace AMD Ryzen s osmi jádry a grafickou kartu z rodiny Radeon Navi s podporou ray tracingu. Těšit se mohou hráči i na mnohem lepší audio zážitek (3D audio) a přítomnost SSD, který dramaticky zkrátí nahrávací časy. Nový PlayStation má podporovat hraní ve 4K rozlišení až při 120 Hz, přičemž na titulech pro chystanou next-gen konzoli pracuje už řada studií. Zachována má být Blu-ray mechanika a kompatibilita s PlayStationem 4, a to včetně headsetu pro virtuální realitu.

Spekulace: Playstation 5 dorazí ve dvou verzích

ZdrojTagy: PlayStation  PS5  PlayStation 5  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
23.9.2019 14:13:22   90.64.135.xxx 18
Ako potom chcú nazvať mid-gen update? PS 5,5? To radšej plnohodnotnú konzolu a "lite" ako má Switch. Alebo najlepší by bol streaming/subscription exkluzivít pre PCčkárov, ale to je len moje zbožné prianie.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

31 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.