Sluchátka Sennheiser PXC 550-II nabízí špičkový zvuk a režim pro poslech ve větrném počasí
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.9.2019

Společnost Sennheiser odhalila v rámci veletrhu IFA nástupce cestovních sluchátek PXC 550. Nový model PXC 550-II neslevuje z vysokých nároků na zvuk, což dokládá i frekvenční rozsah 17 Hz – 23 kHz a podpora kodeků aptX, aptX LL i AAC. Díky novému režimu aktivního potlačení okolních ruchů Anti-Wind si posluchači navíc užijí oblíbenou funkci bez problémů i při větrných podmínkách.

Už na první pohled je patrné, že PXC 550-II jsou opatřeny bohatým polstrováním hlavového mostu a ergonomicky tvarovanými náušníky, což přispěje k pohodlnému nošení sluchátek během dlouhých cest. Uživatelé zajisté ocení i intuitivní ovládání pomocí dotykové plochy na pravé mušli sluchátek, které je doplněno o dedikované tlačítko pro spuštění digitálních asistentů Amazon Alexa, Google Asisstant a Apple Siri. PXC 550-II navíc samy rozeznají usazení na hlavě uživatele a v případě sejmutí pozastaví přehrávání. Potěší i automatické spuštění při rozložení.

Sluchátka Sennheiser PXC 550-II nabízí špičkový zvuk a režim pro poslech ve větrném počasí Sluchátka Sennheiser PXC 550-II nabízí špičkový zvuk a režim pro poslech ve větrném počasí

Samozřejmostí je podpora kodeků aptX a AAC a také technologie aptX Low Latency. Úplnou novinkou pak je režim anti-wind, který má dát zapomenout na rušivé zvukové artefakty vznikající při použití tradičních systémů potlačení okolního hluku ve větrném počasí. V neposlední řadě potěší i dlouhá výdrž na jedno nabití, kdy při použití technologie bluetooth výrobce deklaruje hodnotu 20 hodin. S připojením sluchátek prostřednictvím jack konektoru a využitím potlačení okolního hluku výdrž narůstá na velmi pěkných celých 30 hodin.

Sluchátka Sennheiser PXC 550-II nabízí špičkový zvuk a režim pro poslech ve větrném počasí

Česká cena sluchátek Sennheiser PXC 550-II nebyla oznámena a výrobce zatím neprozradil ani termín, kdy se objeví v obchodech.

Technické specifikace:

Rozměry rozložených sluchátek: 63 × 136 × 174 mm
Hmotnost: 227 gramů
Měniče: 32 mm
Impedance: aktivní – 490 ohm / pasivní – 46 ohm
Frekvenční rozsah (reproduktor): 17 – 23 000 Hz (-10db)
Frekvenční charakteristika (mikrofon): 50 – 10 000 Hz
Citlivost mikrofonu: -34 dBV/Pa
Kodeky: SBC, aptX, aptX Low Latency, AAC
Nabíjení: microUSB, 3 hodiny
Bluetooth 5.0Tagy: Sennheiser  IFA  PXC 550-II  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.