U americké policie chytré mobily nahradí počítače
autor: Mirek Kočí , publikováno 31.8.2019

Policejní oddělení v americkém Chicagu se rozhodlo nahradit dosluhující počítače v autech i kancelářích chytrými telefony. Vsadilo přitom na smartphony Galaxy od společnosti Samsung, které podporují standard DeX.

V Chicagu, konkrétně v jeho 11. policejní obvodu, běží celý projekt zatím jen v pilotním režimu. Pokud se ale využívání chytrých telefonů osvědčí, bude zřejmě rozšířen do dalších měst ve Spojených státech. Výhody využívání smartphonů namísto notebooků neoddiskutovatelné. Za prvé, policie si od tohoto řešení slibuje významnou redukci nákladů, přičemž v prvním roce zhruba o 15 procent, v následujících pak dokonce až o třetinu.

U americké policie chytré mobily nahradí počítače

Za druhé, používání chytrých telefonů s sebou nese výhody i pro samotné policisty. Staré robustní notebooky jsou nesnadno přenositelné, zatímco telefon v kapse strážníka příliš neomezuje, a to ani při intenzivnějším zásahu. Z telefonu lze navíc kdykoli v terénu přistupovat do různých databází včetně městských kamer a dalších citlivých systémů

V automobilu se smartphone zase rychle přemění v dostačující PC. Stačí jen, aby ho policisté vsunuli do dokovací stanice a spárovali s monitorem a speciální klávesnicí s integrovaným touchpadem pro snadné ovládání.

ZdrojTagy: Samsung  Galaxy  DeX  policie  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.