Nová generace stavebnic LEGO ožije pomocí rozšířené reality
autor: Mirek Kočí , publikováno 25.8.2019

Výrobce legendárních stavebnic LEGO se nebojí ani moderních technologií. Důkazem je jeho nejnovější řada hraček LEGO Hidden Side, která využívá takzvanou rozšířenou realitu. Firma chce novinkou zpříjemnit hraní dětem, kteří nepustí telefon z ruky.

LEGO s novou stavebnicí míří především do oblasti tajemna s tajuplnou atmosférou. V ospalém městečku Newbury postaveném z kostek se na první pohled neděje nic zvláštního. Autobus každý den doveze děti na střední, na pobřeží trčí stará bárka a starousedlíci si pochutnávají v místním stánku na krevetách.

Jakmile ale na poklidné kulisy namíříte mobilní telefon, odhalíte tajuplný svět plný záhad a číhajících duchů, kteří se snaží město ovládnout. Hlavními postavami LEGO Hidden Side jsou puberťáci Jack a Parker, jejichž úkolem bude všechny duchy pochytat a městečko Newbury od nich jednou pro vždy očistit.

Nová generace stavebnic LEGO ožije pomocí rozšířené reality

Nová generace stavebnic LEGO ožije pomocí rozšířené reality

Stavebnice LEGO Hidden Side se skládají stejně jako všechny ostatní LEGO řady. Každá ale obsahuje barevné kostky, kterými po postavení můžete otáčet. A právě ty jsou klíčové pro další hru se stavebnicí přímo v chytrých telefonech. Stačí si jen stáhnout bezplatně aplikaci z Google Play Store nebo z App Store na iOS a zábava v rozšířené realitě může začít.

Stavebnice LEGO Hidden Side jsou již v prodeji, jednotlivé sety stojí od 500 korun po 3 000 korun.Tagy: LEGO Hidden Side  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.